zjentek

Když startuji, někde pod palubovkou „něco“ cvaká, startér při tom točí, ale nastartovat nelze, nechytí se ..o co jde?

1.verze- Je to zvuk, jako když spíná relé a ten je tam navíc. Jedno cvaknutí na jedno protožení startéru. Ale motor nechytne.
2.verze- Naopak někdy startér netočí vůbec a potom „to“ cvakání má rychlej charakter, jako když ústy uděláte trrrrrrrrrrrr­rrrrrr.
Dělá to jen v zimě, když teplota spadne na nulu. Baterie drží skvěle, nic ji nevybíjí. Ani tyto liché starty ji nevycucávají, stále točí ve stejném rytmu i po deseti pokusech. Je značková, je tam od novoty, tady asi 12let. Díky.

.............­.............­.............

Ad Found-

Kua raděj poraď, když tady sekáš otázky jak na pásu ..jako třeba dubraro, to mně dost pomohlo, tam už je možný se od něčeho odpíchnout. Schválně jsem dotaz tak umělecky zdramatizoval, abych se vyhnul odpovědím, že baterie je asi stará. Osobně tu baterii nechápu, ale vůz je jinak jako novej. Víš, já moc nechodím ven, trošičku se tam tak sám bojím, ale přes to všechno už mám natočenejch nějakejch 38. 000 km!
Ještě jednou se zeptám- nemůže ta baterie být přeci jenom třeba už slabá? Víš, jakože by točila, ale menší silou. Mám totiž neblahý tušení, že baterie je levnější než startér a tak bych byl rád, kdyby to bylo tou baterkou! Díky.
Ještě okolo toho položím dotaz.

Nejlepší odpověď
dubraro

Cvaká relé. Elektromagnet na startéru nevysune pastorek do záběru s ozubeným věncem na setrvačníku a startér se točí naprázdno. Oprava nebo výměna startéru.

Ano, může to být i slabá baterie, při zátěži její napětí poklesne natolik, že elektromagnet startéru nemá dostatečnou sílu na vysunutí pastorku. Změř napětí baterie při startování. Zkus startovat přes startovací kabely z jiného auta.

Další odpovědi
redy

Asi bych si zkusila půjčit vod kámoše baterii, co to udělá. Nebo kabelem přes jiný auto.

Pak možná startér ale spíš alternátor.

Omluv mou drzost, jsem jen žena 🙂

Mc Merkurion

… 12 let, to s tebou měla teda baterka trpělivost, nebo jsi na ní musel bejt hodnej …

Arne1

Když baterie startuje za tepla a ne v zimě, tak je to jasný – má to spočítaný (RIP). Až ji vyměníš, tak si vzpomeň že ve výkupně kovů za starou dostaneš cca 120Kč tak je nesmysl ji někde nechávat válet zadara.

A pokud chceš zjistit v čem by mohla být chyba tak ti poradím levnou možnost. Máš přece pojistku, minimálně povinné ručení. A u toho bývá i asistenční služba, tak na ni zavolej a zeptej se jestli máš asistencí krytou poruchu v ČR a když ano tak jestli by ti přijeli pomoct auto nastartovat.

jiri Linhart

Aku to nebude ! I kdyz starter ma nejvetsi odber proudu v aute. Se Ti nevysouva pastorek ze starteru ! Starter se sice roztoci,ale nevysune se Ti pastorek-ozubene kolo,co zapada do velkeho ozubeneho kola motoru. Pak starter motorem neotoci ! Rozeber,vycisti ! Je mozne,ze v chladu Ti zatuhla vazelina u pruziny,ktera ze starteru pastorek vysouva,nebo je uz mekka pruzina,ktera pastorek vystrci ze starteru ven pri startovani.

zjentek

Díky, redy ;)

anonym

Takže si půjčíš něcí baterku, či ještě hledáš alternativy? Potřebuješ nějakou z Mazdy, či je to na zkoušku jedno odkud bude? (Hlavně ať to nevybouchne.) ;D

zjentek

Nechám si změřit tu baterku. Jestli v poho, tak půjdu po startéru ..po repasu. Čumíš co? Já vím, že mě máš za imbecila, ale neboj, já si tě taky prozkouším v elektronice ;)

anonym

Tak mě šly vždy více tvořit otázky, než odpovědi, takže mě nejspíš lehce nachytáš. Zkus to. Hele já věřím, že každej máme v něčem větší a v něčem menší znalosti narozdíl třeba robotů u kterých lze ledasco naprogramovat a oni to zvládnou špičkově i za 10 let a né jak člověk, který může mít třeba Alzajheméra.

anonym

A za imbecila tu nikoho nepovažuju. Kdokoliv dokáže diskutovat, tak je u mě v pohodě, takže si nedělej vrásky z toho co si tu o kom myslím. Taky si děláš z lidí vtípky čas od času, takže nějaká poznámka o výbuchu auta nebyla myšlena vážně. To se nestává ani Patovi a Matovi tuším.

zjentek

Jo, může mít cokoli..

anonym

Rád bych poradil, ale auto je pro mě něco jako rumunská vesnice. Vůbec netuším o co v něm jde. Kdy si řešil počítač, tak na to jsem už docela odborník. I přes mě napadlo, jestli si by ti neporadil třeba soused od vedle? V servisu s to může leccos stát.

zjentek

Nelaškuj

zjentek

Baterie je ve voze od výroby, tedy 12 let. Při teplotách nad 5°C chytá skvěle, na první zátah!

dubraro

To je pozoruhodná výdrž.

anonym

Co máš za car? 12 let starý, tak to se o to pěkně staráš.

zjentek

To není cár, to je nákupní taška, jenom do krámu- Mazda 2! ;)

anonym

Lepší, než ty co dávaj v Lídlu. ;)

https://www.go­ogle.cz/search?q=maz­da+2&biw=992&bih=545&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ved=0a­hUKEwjki77Gop­nQAhWMIsAKHSo­MABYQ_AUIBigB#tbm=is­ch&q=mazda+2+2004

To asi ani moc nežere. No pokud si někdy nějaký auto koupím, tak to bude podobné. Rád bych však jednou vlastnil elektromobil. :) Jel jsem v létě na elektro skůtru a byla to paráda.