vlastina

Když se někdo zajímá o psychologii,dá se předpokládat že ji bude správně používat,a ví o čem to je?

Doplňuji:
Děkuji Frede za odpověď s kterou plně souhlasím.

Nejlepší odpověď
Fred

Rozhodne ne. Ono to cloveku rekne hodne, ale samotne teoreticke studium (nebo zajem) neznamena, ze ji bude spravne pouzivat. Jsou dokonce pripady, kdy je to jeste horsi: clovek o psychologii neco vi a mysli si, ze tomu rozumi – dela si o lidech ci o jejich chovani spatne usudky, ale jeho vedomosti a zajem o psychologii v nem vzbuzuje dojem, ze jeho usudky jsou spravne.
Ne kazdy dovede sve vedomosti spravne aplikovat.
Je dobre, kdyz je clovek (zajemce o psych.) opatrny a vice premysli nez usuzuje – predevsim zezacatku. Mel by byt zvidavy, vsimavy, premyslivy a sve zavery si tvorit jen velmi opatrne. Take by mel kombinovat zkusenosti z praxe a studovat teorii.

Další odpovědi
anonym

já se zajímám o motorky a taky o nich ješte spoustu věcí nevím,zajímat se a studovat je rozdíl,

BEAES

Myslím si, že ano. Já ji studuji a docela se vyznám v lidech, co se povahy týká. Je to velmi zajímavá věda…