tyjasek

když půljdu na hotelovou školu , tak to si musim vybrat určitej obor ?? třeba kuchař, číšník a tak ?

a jake mohu mit povolání ??

Odpovědi
Drap

Obor si nemusíš vybírat. Na hotelové škole se učíš všechno. Co všechbo můžeš dělat je odpovězeno ve tvé včerejší otázce.

ratava

Pokud jdete na střední hotelovou školu, obor si nevybíráte, bývá daný přímo školou, většinou se jedná o hotelnictví, popř. hotelnictví a turismus, hotelnictví a gastronomie… V rozvrhu máte potom mezi běžnými předměty a odbornými předměty vyhrazený den, kdy jen vaříte a den, kdy se učíte obsluhovat (na nejvyšší úrovni) a několikrát za rok praxi v nějakém restauračním/ hotelovém zařízení…
Pokud jdete na Střední odbornou hotelovou školu spojenou s učilištěm, či jinou střední školou, tam si vybíráte podle toho, kam to vlastně nastupujete, zda na učební obor kuchař/ číšník, či nikoliv…
Má-li škola ve svém názvu už víceoborové jméno (- hotelová a cestovního ruchu, hotelová a gastronomická…), tak si často vybíráte právě z těch dvou oborů v názvu- buď hotelnictví X cestovní ruch, nebo hotelnictví X turismus, hotelnictví X gastronomie…
Podívejte se na stránky školy a budete vědět víc a s jistotou…

Michal Kole

ano, musíš si vybrat obor

s vystudovaným učebním oborem kuchař-číšník, můžeš dělat kuchaře nebo číšníka nebo uklízet v hospodě či škrabat brambory

elektrikář

Po vystudování a praxi pak můžeš dělat ředitele hotelu. Pokud jseš před tím vyučen.Je to dobré personál tě nemůže oblbovat že něco nejde.