Když mám trojčíslí, jak zjistím kolik mohu mít kombinací ?

Mám číslo, třeba 123, z něj si mohu udělat 113 poté 111 poté 121 a podobně, jak zjistím kolik mohu udělat kombinací, aby bylo celé číslo vždy jiné, jako třeba heslo které je na zámku také se tam dají nastavit 3 čísla vedle sebe, jak zjistím kolik je možných kombinací ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Počítá se to počítá pomocí vzorce pro variace s opakováním.
To znamená, že pokud budeš mít zámek, který má 3 nastavovací kolečka (kód je třímístný) a na každém z nich půjde navolit 10 možností (0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,), tak se to bude počítat 10x10x10 (10 na 3), což je 1000. Doufám, že to tak je :D

Další odpovědi:

Bronzový

V matematice se jedná o kombinatoriku, ve vašem případě o variaci s opakováním.
Pokud vezmeme příkladem zámek, který má klasicky 10 čísel (0,1,2,3,4,5,6,7,8,9) a jako kód můžem nastavit 3 ciferné číslo.
Je to jednoduché, podle kombin.pravidla součinu si rozeberme každou jednotlivou cifru. Na první pozici hesla máme na výběr 10 čísel. Na další pozici také 10 a na poslední třetí pozici také 10 čísel. Teď už jen stačí spolu tyto čísla vynásobit a výsledek je na světě.
10x10x10=1000...Tedy 1000 kombinací 3 ciferného hesla, kde jsou čísla od 0-10.

Zlatý

buď vzorcem a nebo taky logikou- a přijdeš na 999kombinací ..tak třeba u 4ciferného zámku to bude 9999 variací, zkus se nad tím zamyslet ,)
Doplňuji:
já jenom aby ses nesnažil tam nastavit místo třech nul třeba tisíc, ten vzorec by tě mohl k tomuto hlavolamu svést ,)

Počet kombinací na zámku je mocnina, kolik máš na jednom číselníku znaků (číslice, abeceda...) určuje mocněnce (základ) a počet číselníků mocnitele (exponent).
Tedy v případě čísel 0 - 9 (tedy deset cifer) a tří ´koleček´ je to 10^3.

Pokročilý

n^m (n na m), kde n je počet možností na jednu pozici a m je počet pozic.

Diskuze k otázce

SYJB

Hele ale když vezmeme v potaz kombinační zámek s absolutně náhodným číslováním, tak (V tomto případě) není ´1. Kombnace 123, ale může to být 213 nebo 111 nebo 12 nebo 122 nebo 211 a tak do nekonečna. To je potom kolik kombinací a jak se to počítá???

SYJB

Teda úprava - Hele ale když vezmeme v potaz kombinační zámek s absolutně náhodným číslováním, tak (V tomto případě bez 0) není 1. kombinace 123, ale může to být 213 nebo 111 nebo 121 nebo 122 nebo 211 a tak do nekonečna. To je potom kolik kombinací? a jak se to počítá??? (Někde jsem slyšel že se to počítá (V tomto případě bez 0) 1x2x3 a je to ale to je určitě pitomost)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2730
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 961
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 481

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.