Georgo2010

Kdyby jste na ulici našli pohozenou peněženku s penězmi a doklady, jak by jste se zachovali?

A pokud by jste ji vrátili majiteli, žádali byste nálezné?

Nejlepší odpověď
anonym

Tu mojí někdo vybral a doklady i portmonku hodil do popelnice.Já bych peněženku dala na Policii nebo Obecní úřad.I kdyby tam byly „jen“ doklady-to je dnes pro někoho „kapitál“…:D

Další odpovědi
arygnoc

načo by mi boli doklady?

Ar

Pokud by tam byly doklady tak bych ji odevzdal. Bez dokladů nóóó nevím nevím.
Pokud by to byly doklady nějakého poslance tak to bych neodevzdal ani omylem.

anonym

Už jsi 5., co opisuje (i b se ptal 2×), ke všemu przníš češtinu, když nevíš jak se píše „penězi“, smutné skóre po roční registraci.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-s-nalezenou-penezenkou
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyby-jste-nasli-penezenku-kam-by-jste-ji-odnesly-kdyz-nejblizsi-policejni-stanice-je-cca-15-zastavek-prazskou-mhd
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdybyste-nasli-v-penezence-petitisicovou-bankovku-a-jistili-ze-je-falesna

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-byste-se-zachovali-3

anonym

To nejde, to musím:
Volá pán do rádia: „Dobrý den, dnes jsem našel na ulici peněženku. Doklady jsou na jméno František Novák, Dlouhá 3. Mimo to tam bylo 15000 Kč, 500 dolarů a 800 Euro. Tak bych vás chtěl poprosit, aby jste mu zahráli nějakou pěknou písničku.“

Teď vážně. Asi bych to vrátil, už se mi stalo něco podobného, ale obráceně. Nikdy jsem nezjistil, kdo moje věci našel. Předala mi je policie. Od té doby mám takový pocit, že to zase já musím někomu neznámému vrátit.

venkovan

Především bych se rozhlédl zda za křovím není skrytá kamera a nebo peneženka není na provázku. Potom bych ji sebral.
Peníze si nechal, doklady prodal, a zbytek podle stavu – třeba pokud by byla z pravé kůže, udělal těsnění na vodovod apod. Podle adresy v dokladech bych se dojel podívat na byt. Pokud by byl ve vhodný okamžik volný, udělal bych kontrolu a majitelům pomohl vystěhovat část vybavení, aby si mohli koupit nové a s tím starším se tolik nedřeli.
Existuje jiné pravdivé řešení?