eso

Kdy uz to clovek nepozna ? Co je verna reprodukce ? Ja uz tam mozna jsem. A nebo jsem jeste daleko…?

Ahoj, dobry den, zacal jsem s teslou, s fidelity, oboji dvoupasma. Hralo to dokonale (tenkrat). i nahlas. a nikdo to neresil, jak to hraje. Pak jsem nasel Acoustique Quality, byl to velky rozdil, velky krok kupredu. Pote jsem se posunul k Bowers & Wilkins a posun nahoru byl nekolikanasobny, pri koupi, pri testovacim poslechu jsem se rozbrecel. Pritom se rika, ze u drazsich veci v premrstene cene se uz rozdil nepozna. Pojdme si to rict… Je to znat neskutecne. Ted jsem koupil studiovy monitory a hraje to chirurgicky, sterilne, ciste. V kazde nahravce je slyset i minimalni chyba, ale vim, ze tam prodavaji i vetsi a drazsi..... A budou ty drazsi a vetsi hrat hure ? Nebudou … Dostanu se na konec ?

Odpovědi
mosoj

A děláš rozbor umění hráčů, nebo posloucháš hudbu pro radost ?
Doplňuji:
Jak kvalitní máš hudební sluch ? Máš absolutní ?

eso

A co je sluch absolutni ? Neexistuje to, kazdy zivocich, ma nejake hranice, odkud a az kam slysi. Nejsme merici technika a i ta ma urcite tolerance, nikdy neni schopna merit od nuly do nekonecna.

eso

To je tezka otazka. Asi oboji. U vyjimecnych vykonu umelcu si cenim toho konkretniho vykonu, ale samozrejme, ze posloucham hlavne pro radost.
K druhe otazce nevim jaky mam sluch, nenechal jsem se merit na usnim, ale podle testovacich sinusovek co jsem poslouchal, tak slysim do 17 kHz. Kdyz jsem byl mlady, slysel jsem i 20 a sice s velkym utlumem dokonce 21 kHz. Ted je mi 35 let, takze jsem za tech 17 kHz jeste rad…