Vidí každý člověk barvy stejně ? nebo každý vidí jinačí barvy - přeházené atd.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

V sítnici oka jsou dva druhy částic citlivých na světlo. Tyčinky - vnímáme jimi světlo , ale barvu vnímají jen šedomodře, čípky - jejich citlivost na světlo je menší, ale vnímavější za denního světla na barvu. Zdravé oko vnímá červenou, zelenou a modrou barvu, jsou to základní barvy a jejich prolínáním vnímáme barvy ostatní. Oko barvoslepé nerozezná červenou od zelené, to je nejčastější oční vada, je dědičná stejně jako např. barva vlasů a postihuje více muže. Barvoslepost nelze léčit, ale nepředstavuje zásadní problém.
Občas se jen neschodnete na barvě předmětu, lze ho ale nahradit jiným popisem např. zelený dům - dům s terasou uprostřed zahrady a je po problému.

Další odpovědi:

Zlatý

Existuje jakýsi syndrom, který neumím pojmenovat a trpí jím většinou muži. Jde o to, že barvy vidí správně, ale s obtížemi rozeznávají barvu v barvě. Moje manželka např. vidí červené třesně na stromě nebo lesní jahody už zdálky, já je spatřuji až když na ně čumím zblízka. Proto také nejsem zván třeba na sběh jahod a při výpravě na houby sloužím spíše jako bodygard.

Zlatý

Já vidím přeházeně. Ale jinak barvy poznám. Červená je červená, zelená je zelená. Jen na semaforu je červená dole a zelená nahoře. Minule si to ten policajt nechtěl nechat vysvětlit :D

lidí vidí barvy stejně jsou vyjimky ti kteří jsou barvoslepí

Pokročilý

Já myslím že je vidí většina lidí stejně.Kdo ne tak je barvoslepí ale to neznamená že barvy nevidí ale většina lidí to vidí zelené a on třeba modré.Můj názor.

Dobrý den.Dokládám k odpovédím, že jinak vidí barvy mladý človék a jinak tentýž člověk když zestárne. Je to dáno zabarvením očních čoček ve stáří (většinou do hnéda).---ZAJ-PO

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.