akvidzerp

Kdy se sklízí kukuřice?

zhruba,nevíte někdo?

Nejlepší odpověď
briketka10

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-se-sklizi-krmna-kukurice

Další odpovědi
hanulka11

až uzrají klasy- tak konec srpna – jak kde

Drap

Záleží také na tom, za jakým účelem se sklízí. Někdy se seče již na zeleno pro krmení. O něco později, když ještě nejsou klasy zcela vyzrálé se sklízí na siláže. Pokud se sklízí na zrno, popřípadě na osivo tak se sklízí až už jsou klasy vyzrálé a začíná kukuřice zasychat. Podle podmínek a počasí to může být od poloviny srpna až do konce září.

isteron

Na juhozápadnom Slovensku v septembri, až v októbri .
Doplňuji:
Samo zrejme som myslel na zrno.

honza19hk

dle toho kde.Např na vysočině to bude déle než např v nížině.Ale bývá to tak kolem konce srpna a začátku září.U nás(Vy­sočina) se loni začala sklízet 6 září.taky jsem od rána jezdil s JD a třema silážníma vlekama.

venkovan

Večer, když už agronom je doma u televize. jednotlivé paličky se vylamují a přitom co nejméně poškozuje zbytek rostliny.
Jak se kukuřice potom nakládá – to až příště.