arygnoc

Kdy končí ráno? Kdy začína dopoledne? Kdy končí odpoledne? Kdy začína a kdy končí podvečer?

Kdy končí večer a začíná noc?

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/od-kolika-do-kolika-je
Doplňuji:
Podrobné vysvětlení již v minulé otázce.

Další odpovědi
led

Ku odkazu od kerberusa mám len jedno zamyslenie:
ak noc začína až po polnoci, prečo sa hovorí nočný kľud od 22:00 do 06:00, nočné vysielanie?
Takže myslím, že noc začína (u nás) od 22:00 hod.

Já...

Také se přikláním k „led“, že noc začíná ve 22hod.

Nicméně: proč je tedy PŮLnoc ve 24hod. a ne ve 2hod. ráno (dle varianty „led“), resp. ve 3hod. ráno (dle varianty „kerberus odkaz“)…

Kerberus

Led,možná kvůli tomu,že se brzy vstává do práce,se uvádí od 22.00 h noční klid.V rozhlase hovoří o nočním vysílám od 23.00 h.
Noční směna také začíná ve 22.00 h.Rozdíl mezi astronomickým a skutečným pojetím noci? Přiznám,že jsem o tom nikdy nepřemýšlela. Až Vy jste mě k tomu přivedla.

Kerberus

Led,děkuji za bodík.Dám zítra,už nemám.