skorcovaz

UFO a cestování v čase?

Co si myslíte o teorii S. Hawkinga, že střet s mimozemskou civilizací by skončil zánikem podradnější rasy, čili nás (napr. jako u kolonizace Ameriky)? Pokud ano, proč nás ti mimozemšťané jen pozorují a zkoumají s talířů? Není možná teorie, že ti „mimozemšťané“, jsme my po evoluci, kdy již zvládáme cestování časem a vlastně zkoumáme svojí minulost?

Nejlepší odpověď
anonym

když nejsou síly za dvěma protichůdnými zájmy vyrovnané, není ani žádný důvod hledat kompromis …

//

optimistická varianta je ale taková, že k tomu aby civilizace našly opravdu pádný sporný bod, musí být už v relativně pokročilém stádiu vzájemné integrace a propojení infrastruktur (těžko by mohl jakýkoliv spor na nepřekonatelnou vzdálenost nějak citelně eskalovat) … propojení infrastruktury v případě kolonizace ameriky trvalo jen krátce, stačilo pár lodí a relativně málo času na cestu tam i zpět, v důsledku toho původní obyvatelé neměli žádný čas na adaptování se na nového souseda a potenciálního nepřítele.

Provázání dvou civilizací na vzdálenost svetelnych let však bude rozhodne mnohem obtiznejsi, a pravděpodobně se mnohem dříve podaří propojit komunikační sítě než ty transportní, … to mezidobí by mohlo trvat i dost dlouho na to, aby méně vyspělá civilizace dohnala při poznávání té druhé náskok a vyrovnala své síly.

//

pozn.
1/ tzv. UFO – vubec nemusi byt mimozemskeho puvodu, a velmi pravděpodobně ani nejsou – Unidentified Flying Object (česky neidentifikovaný létající předmět) může být jen experimentální letoun, pták, nebo jen optický či atmosférický jev který mate senzory…
2/ do minulosti nahlizime astronomickými dalekohledy, necestujeme tam dopravními prostředky

Další odpovědi
Bumbes

Cestování v čase už jsme tu probírali, ale asi jsme na nic převratného nepřišli.

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/cestova­ni-casem