lenina270

kdy je noční proud

od kdy do kdy je zapnutý noční proud?

Nejlepší odpověď
SomeSam

Dost záleží na regionu. Zde by se to dalo najít: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/technika/noc­ni_proud_eon_cez_ca­sy_kdy_je_zap­nuty_zapojeny_hdo­.html

Další odpovědi
hanulka11

to není jednotné, záleží jakého máte distributora proudu na jeho stránkách na netu se to dozvíte

Chytrolín

Také a to hlavně ,záleží na tom,jaký máte tarif.

alexandra

To má každý jinak.

tom004

Odběr za sníženou sazbu,tzv. noční proud, je většinou rozdělen do dvou čtyřhodinových bloků. Např. 15–19 hod.,04–08 hod. Dodavatelé mohou tyto časy upravit podle momentálního zatížení sítí. Ale jsou i jiné tarify,jako 16ti a 20ti hodinový,kde platí jiné pdmínky a ceny za kW/h.

panenka

Já ho mám od 16–17:30 pak od 21:00–22:30 a pak od 00:15–6:30

cukrar

noční proud nízký tarif je podle daného rozpisu dodavatele a Vašeho tarifu!
Nelze odpovědět přesně, pokud nedodáte tarif a pásmo.

mosoj

Dnes je téměř veškeré zapínání a vypínání nízkých tarifů řízeno dálkově (HDO) kódovanými impulsy po síti.
Musíte si zjistit jaký máte nastavený kód na FMX přijímači a podle tohoto kódu zjistíte u svého dodavatele na inetu kdy je tento kód uplatněn pro nízký tarif. Většinou je to rozděleno na několik časových úseků (2–3) během 24 hod. tak, že nejméně 4 hod musí být vcelku a dohromady to dělá maximálně 8 hod. Takže název noční proud již plně nevystihuje charakter tohoto tarifu.
Jinak to bývá ve všední dny jinak než o víkendu a několikrát za rok se časy mění.
Mluvím o nejběžnějším tarifu D akumulace 8
comfort.

Pokud si u ČEZU zřídíte tzv. virtuální kancelář máte to tam konkrétně pro vaše odběrné místo + vaši fakturaci a zálohy. Takže kód nepotřebujete znát. Navíc si zde můžete nahlašovat zdarma samoodečet elektroměru když dochází ke změně ceny za elektřinu.