zzzzz

Jsou v něčem lepší hliníková okna oproti plastovým?

Nejlepší odpověď
briketka10

mám plastové dveře a spokojená
nejsem, nechám si je potáhnout
hliníkem, aby mi jimi netáhlo..
jsou 2m vysoké už se trochu
kroutí a nejdou pořádně zavřít..
http://www.ok­notherm.cz/plas­tohlinikova-okna/
sousedi mají léta celohlíníková
okna i dveře nikdy si nestěžovali..
Doplňuji:
do hliníkových se vyplatí investovat :))

Další odpovědi
mosoj

Plast má větší tepelnou roztažnost, takže okna na sluníčku tolik nepracují. Konstrukce plastových oken je ale taková , že se s tím počítá. Mám plastová okna již téměř 10 let, půlku na sever a půlku na jih, kam praží sluníčko.
Nezaznamenal jsem nějaké problémy. Nevím jaký je rozdíl v ceně, ale pokud jsou hliníková okna dražší , nebral bych je. Navíc kov vede lépe teplo, takže na kovu budou větší ztráty.
Doplňuji:
Jestli se nepletu, tak hliník u oken se stejně potažený plastem.

cukrar

Jsou pevnější, dražší…

bolak

Dá se z nich vyrobit baterie, to z plastovejma neuděláš :)

Jikra

Co s týká technických parametrů, tak žádný markantní rozdíl mimo ceny není.Teď jsem volal do firmy MetalS a co se týká ceny mezi plast.oknem stejného rozměru v základní tj. bílé barvě a hlinikového, taky v zákl. tj. bez dekoru tak hliník je skoro o 100% dražší. Já mám plastový okna a dveře víc jak 12 let a naprosto bez problémů.

Kamilovo

My jsme si na náš dům kupovali hliníková okna z https://www.jis­.cz/hlinikova-okna/ , takže jejich přínos můžu hodnotit z vlastních zkušeností. Vedle mnohem hezčího vzhledu takových oken určitě rozhodně hraje v jejich prospěch i jejich lepší vlastnosti. Hlíníková okna se totiž méně kroutí, takže si myslím, že jejich životnost bude podstatně delší.

Petey

Hliníková okna mají oproti plastovým menší tepelnou roztažnost, takže plast reaguje při určitých teplotách více, než hliník (oproti tvrzení Mosoje). To má za následek možnost zkroucení plastových profilů. U tmavých dřevodekorů je toto riziko vyšší, než u klasické bílé barvy. Naopak hliník při vyšších teplotách tolik nepracuje, takže se minimalizuje riziko zkroucení profilu. Co se týká prostupnosti tepla, je na tom trochu lépe plast. Ač i u hliníku se používá přerušení tepelných mostů. Dále pochopitelně záleží na způsobu zasklení, trojsklo je logicky lepší telepný izolant než klasické zasklení dvojsklem. Pokud se Vám jedná o vchodové dveře, doporučil bych je vyrobit z hliníku (čím větší stavební otvor, tím vyšší riziko zkroucení plastového profilu). Jako výplň bych do těchto dveří doporučil takovou, která má tvrzené jádro.
Jinak hliníkové profily se plastem nepotahují, jsou buď nastříkané barvou, nebo potažené fólií s dřevodekorem.

zzzzz

Bolaku 🙂