Avatar uživatele
Pokročilý

Je povinná instalace vodoměru v obecním bytě?

V obecním bytě nám účtují odběr vody podle počtu osob v domácnosti.Trávím hodně času na chalupě, mám malou spotřebu a doplácím na ostatní nájemníky.Má správce domu povinost instalovat vodoměry ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Bronzový

Je to s podivem, ale zákon skutečně nepřikazuje instalaci podružných bytových vodoměrů pro účely rozúčtování. Neznám byt v osobním vlastnictví nebo družstevní byt, kde by vodoměry neměli (rozumní vlastníci dokonce prosazují různé více novlivnitelné měřáky atd.), ale je vidět, že pro obecní vlastnictví to neplatí ... Je jediná možnost: tlačit na majitele bytu, ať vodoměry nainstaluje. Mělo by to být v jeho zájmu, klesne spotřeba a případné nedoplatky na službách, které musí vymáhat ...


Platná právní úprava: z. 67/2013 Sb. §4:
dodávka vody se rozúčtuje v poměru naměřených hodnot na podružných vodoměrech; není-li provedena instalace podružných vodoměrů ve všech bytech potom podle směrných čísel roční potřeby vody

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nemá, je to na tom jak rozhodne majitel domu. Pokud vám to nevyhovuje, můžete si koupit vlastní byt.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.