jak zjistit tepelnou ztrátu domku v kW

pro instalaci tepelného čerpadla

Odpovědi
hem

Nejlépe pozvat specializovanou firmu (měly by to umět firmy v programu „Zelená úsporám“).

Spočítají Vám tepelnou ztrátu na základě použitého materiálu a rozměrů stavby, počtu, velikosti a materiálu oken a dveří, případně za použití infrakamery.

Pod odkazem naleznete formulář pro rámcový výpočet tepelných úniků stavby:

Zdroj: www.tzb-info.cz/t.py?t=16&i=1­07

abra-da

Dům je třeba zaměřit, zjistit informace o konstrukcích a výplních (tzv. obálka)a provést výpočet tepelných ztrát, pomocí specializovaného SW, já používám od firmy Protech.
Pokud budete žádat o dotaci na zateplení, je potřeba provést výpočty dva, ale zase dostanete projekt zaplacený. Jinak stojí cca od 6 do 11 tis., podle velikosti a složitosti

Zdroj: www.ag14.cz