tony2412

Jak zjistím, že jde noční proud?

Dá se to někde zjistit, kdy zapínaj noční proud?

Nejlepší odpověď
Drap

Najdeš to lehce na netu.
Noční proud – časy E.ON
U E.ONu můžete využívat nízkého tarifu jen ve vybraných lokalitách, a to zejména v jižních Čechách, na Moravě a Vysočině. V ostatních oblastech zajišťuje dodávky elektřiny ČEZ distribuce a.s.

Například ve Strakonicích využíváte nízký tarif C 45d pro ohřev vody ve všední dny v časech 01:00 – 05:00, 18:00 – 20:00, 22:00 – 24:00. O víkendech pak 04:00 – 08:00, 16:00 – 20:00.

Budete-li chtít v tomtéž městě využívat nízký tarif C 45d pro běžné spotřebiče, bude levnější elektřina sepnuta po-pá 09:00 – 12:00, 13:00 – 16:00, 17:00 – 20:00, 21:00 – 08:00. O víkendech je levnější provoz v časech 12:00 – 13:00, 14:00 – 15:00, 16:00 – 20:00, 21:00 – 11:00.

Noční proud – časy ČEZ
U ČEZu je situace podobná. Tarifů je několik, dělí se podle toho, kolik hodin denně je možné levnější energii využívat. Například v západních Čechách v 8 hodinovém tarifu C25d je laciněji od pondělí do pátku od 01:10 – 06:10, 15:50 – 17:50, 22:50 – 23:50. O víkendech platí nízký tarif v časech 01:10 – 07:00, 13:25 – 15:35.

Proti tomu 20 hodinový tarif C45d přinese levnější energii v časech 0:00 – 06:15, 07:15 – 08:15, 09:15 – 17:10, 18:10 – 20:15, 21:15 – 24:00 ve všední dny. Víkendový levnější proud můžete využívat v časech 0:00 – 05:30, 06:25 – 11:00, 12:00 – 14:30, 15:30 – 19:15, 20:15 – 23:45 a 23:50 – 24:00.

Další odpovědi
anonym

  1. cvakne ti v hodinách a zapne boiler
  2. přepne se měřič spotřeby v hodinách
  3. pokud je el. měr dálkově řízený, příslušný dodavatel

wendyX

Neuvádíte svého dodavatele elektřiny. Pokud je to ČEZ- časy spínání nízký/vysoký tarif najdete takto:

ve svém browseru zadejte adresu >> http://www.cez­distribuce.cz

Na načtené stránce:

  • pod nadpisem DISTRIBUCE – klikněte v liště na ‚Spínání HDO‘
  • na načtené mapce ‚Vyhledat aktuální časy spínání HDO‘ zvolte

distribuční oblast (podle místa svého bydliště)…

  • vpravo klikněte do pole ‚Zadejte povel, kód, nebo kód povelu‘ – a

zadejte tyto údaje*…

– a dále klik na ‚Vyhledat‘

  • tyto údaje najdete na svém elektroměru, příp. spínacích hodinách-

podle typu (případně na svém vyúčtování el.)

** na stejné stránce (zcela dole) najdete také link na stažení souboru
151026_hdo_zm­ena_podzim_2015­.xlsx – který obsahuje podrobnou
tabulku časů přepínání pro všechny oblasti a tarify!

ivzez

Rádio Regina vysílá Noční proud každý den od 23 hodin.

Jestli ale míníte elektřinu, pak jde o nízký tarif, který bývá
rozdělen do několika úsků v průběhu celého dne.
Přesné časy zjistíte na webu svého distributora.

cochee

To jsou dvě různé otázky. Kdy se proud přepíná, ad barbakan, nejlépe bod 1 – stykač bojleru většinou dost hlasitě dá vědět. Frčí-li zrovna noční nebo denní proud, zjistíš prostým pohledem na svůj elektroměr, ať je jakýkoliv.

anonym

jestli máš bojler zapojený na noční proud a nechceš chodit k hodinám, tak bude svítit kontrolka (pokud tam je a bojler nahřívá). jinak je to vidět na elektroměru a spínači HDO. podle čísla spínače najdeš na stránkách dodavatele čas, kdy spíná a to je několikrát denně. každému to spíná jinak, i sousedovi. pokud se například rozbije spínač HDO a vymění se, tak se změní i časy spínáni NT.

jirkajirka

Drap to napsal přesně. Já mám takovou vychytávku abych přád nemusel kontrolovat relé,měřič spotřeby .. Tak jsem si zapojil na stykač bojleru dvojlinku s červenou kontrolkou ,kterou jsem umístil do chodby. Tak víme kdy je proud levnějši a pak zapínáme třeba pračku,myčku atd…

terry

Známý si zapojil 1 zásuvku na noční proud, má v ní to noční orientační světýlko a když se noční proud přepne, světýlko svítí a hned ví co a jak.

cukrar

Kdy Vám zapínají, zjiste dle distributora, a čas se mění.
Přesně to zjistíte tak, že si namontujete doutnavku, či jinou kontrolku.