Avatar uživatele
Misak22

Kombinace Plynového kotle s kotlem na tuhá paliva

Dobrý den, potřebuji zjistit zda lze zkombinovat obyčejný kotel na tuhá paliva který vytápí RD a ohřívá vodu v kombinovaném bojleru s plynovým nástěnným kotlem aby plnil stejnou funkci, tedy popřípadě vytápěl RD a ohříval vodu v kombinovaném bojleru přes zimu a v létě pouze ohříval vodu v bojleru.Děkuji za odpověď
Doplňuji:
Jak mohu reagovat na odpověd??? nějak sem to zapoměl dlouho jsem tu nebyl 🙂 🙂 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4447 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Neni problém, mám to tak udělané

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Mišáku, ujišťuji Vás, že je to normální, a možné. Třeba u nás, je 2× plynový kotel, 2× kotel na pevná paliva a zásobník na teplou vodu. Vše spojeno do sebe, a používá se podle potřeby… a obydlení domu…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
instalatér

Zdarec. Jak již bylo řečeno , není problém .Ale nech si to udělat od odborníka. Né jak to občas vidím po stavbách.Časovaná bomba a Dukovany jsou proti tomu nula. A nezapomeň na filtry , zvláště pokud máš kotel na tuhý litinu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Misak22

A nevadí že je bojler kombinovaný??jde nastavit na plynovém kotly aby začal topit kdyby kotel na tuhá paliva vyhasl??

před 4447 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Teoreticky ano. Prostorový termostat v bytě zapne plynový kotel při poklesu pod nadstavenou teplotu.
Ostatní záleží na způsobu propojení obou kotlů do teplovodní otopné soustavy.

Kombinovanému boileru je to jedno jak ohřátou vodou se ohřívá. Pokud to nemáte zajištěno jinak!!! stejně se při poklesu teploty otopné vody vytopí do topení a pokud vám zapne elektřina budete z toho mít elktrické teplovodní topení. Většinou se používa jedno nebo druhé. V dnešní době by to jistě šlo vyřešit i automaticky, ale bude to vyžadovat nějakou automatiku a servoventily.

před 4447 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Misak22

Jaké filtri??Jde o to že momentálně mám jen Automat na uhlí,„Viadrus Hercules Duo“ a chci to zrušit a dát si Dakona s Plynovým kotlem.teď mi kotel natápí do bojleru a do baráku,nemám noční proud takže bych chtěl aby plynový kotel natápěl bojler v létě a přez zimu Dakon a plyn by byl jen záloha kdyby vyhasl.

před 4445 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek