e.t.

Jaká je minimální spotřeba energie (v Kč) na Karlíně?

Je možné, aby náklady ma energii celého bytu 2kk 60m na Karlíně byly 1000–1500 jak tvrdí pronajímatel? Budeme bydlet 4 dstudentky.

Odpovědi
anonym

Stačí si přece prosadit do nájemní smlouvy, že platit budete skutečně spotřebované energie dle odečtů. Nájemce dostává faktury a je povinen vám je na přání předložit.
Nesmíte se nechat vydírat jen z pouhé neznalosti či strachu. Někdy tam nájemci schovávají skrytá navýšení, kvůli enormnímu zisku.
Znáš přece pořad „Nedejte se!“. Tak se podle toho zachovej!
Jinak spotřeba zcela závisí na tom, jaké spotřebiče v bytě jsou. Pokud se netopí akumulačkami, není boiler na teplou vodu a elektrický sporák, tak je pro studentské bydlení, kdy chodíte jen přespat a na víkendy možná jezdíte domů, záloha evidentně přemrštěná. Mělo by bohatě stačit cca 500,– Kč až 800 Kč.
Doplňuji:
P.S. Pokud je kromě elektřiny i plyn, i tak by mělo stačit 2× 400–500Kč. Samozřejmě také záleží na tarifu, např. tzv. noční proud je výrazně levnější.

baghira

Pokud to porovnám s tím, kolik platím zálohy na el + plyn já, tak ano, je to možné.

Petr Woff

Dobrý den, dneska je dokonce možné, abyste za energie neplatil vůbec nic – v takzvaném „nulovém domě“, který si veškerou energii sám vyrobí. Ale chytřejší bychom byli, kdybyste popsal údaje z Průkazu energetické náročnosti budovy (především tepelné ztráty v kWh za rok na čtvereční metr), který musí vlastník bytové jednotky při pronájmu mít. Podrobnosti zde: http://www.eon­.cz/radce/uspo­ra-energie/uspory-energie/kdo-musi-mit-energeticky-stitek-budov Petr, E.ON Rádce