Zvědavý

Kdy bylo vytvořeno první tetování ??

Zajímá mě kdo a kdy vytvořil první tetování, díky

Nejlepší odpověď
briketka10

už od pravěku se lidi tetovali..
mumifikované tělo Ötziho nalezené v Alpách, jehož stáří se odhaduje na 5 300 let. Tento neolitický člověk měl na svém těle speciální terapeutické tetování – malé paralelní čáry na nohou. Potetované byly i tři mumie nalezené v permafrostu pohoří Altaj. Jejich tetování zahrnovala obrázky zvířat, která byla zobrazena pomocí křivek.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Te­tov%C3%A1n%C3%AD#Te­tov.C3.A1n.C3­.AD_v_prav.C4­.9Bku

Další odpovědi
gecco

Vzhledem k tomu, že jen v Evropě se tetování provádí nejméně cca pětapůl tisíce let, se už asi nedozvíme jestli to byl Vašek nebo Franta…
😉

arygnoc

24. 8. 42135 pred Kristom.
autorom bol Grngo-ko-krá zkmeňa Vlčích Vrán na území dnešného Iraku.

ale:
podľa bývalých sovietskych prameňov to bol Tetan Tetanovič Tetanov (písaný Ttn Ttnvč Ttnv) niekedy v dobe okolo vzniku bosporského prielivu.

Pôvodné cigánske legendy uvádzajú ako autora vynálezu Móreauauau, ale to bolo ešte v indii, keď domestikovali prvého vola a práve toho si označili tetovaním do ucha (zaujímavé, že značku tvorili iba hlásky au").

tak si vyberte.

;-Q