zvonisek

Kdy bude končit platnost obyčejné TV?

Ještě nemám tu novou na jiný vysílač. Kdy mi přestane fungovat? Bojím se moc. Mám 3.

Podívejte se do odkazu., kdy TV přechází na jiný typ vysílání.
https://www.te­levizniweb.cz/2018/04/­kdy-u-vas-skonci-vysilani-dvb-t-podivejte-se-na

Nejlepší odpověď
Drap

Netuším co považuješ za obyčejnou, a jakým způsobem a jaký signál přijímáš.

Další odpovědi
cochee

Není nic jako „platnost TV,“ to není občanka, aby jí skončila platnost. Neumíš se zeptat, sorry.

Vypínání vysílání (teď píšu o celostátních multiplexech, ne regionálních) podle starého standardu DVB-T bude probíhat cca od konce letošního roku (hmmm), ale spíše od roku příštího a definitivní vypnutí posledního vysílače má být v roce 2021. Přesné termíny pro konkrétní vysílače však ještě nejsou známy.

Pokud televize vyhovují a jsou jinak v dobrém stavu, není třeba je hned vyhazovat a kupovat nové, dají se koupit jako kdysi, při přechodu z analogového vysílání na DVB-T, set top boxy. Díval jsem se a v současné nabídce se obvyklé ceny pohybují od nějakých 500–650 korun až lehce přes tisíc, to není taková pálka jako za celý nový televizor. S trochou štěstí se dá sehnat set top box už od 300 korun. Já se třeba bez TV obejdu, mám dodneška asi tak 20 let starý křáp ještě se skleněnou obrazovkou (ovšem stále fungující), ale nějaký laciný STB k ní ještě koupím. Nevím jak u mé máti, která má moderní LCD a už je přece jen „starší,“ bude mít tak 4 roky, takže čekám, že se v nějaké blízké době porouchá, to už by se samozřejmě kupovala nová telka.

nyjono

Co znamená obyčejná TV? Analogový signál už stejně pravděpodobně nechytneš a měla bys používst set top box .
A čeho se moc bojíš? Že budeš muset znovu ladit kanály?
Starší televize stejně jednoh doslouží a budeš muset koupit nové. Všechny 3. A ty nové už přijímají digitálnív signál.
OMG.

Dochy

Nevím o tom, že by končila platnost TV přijímače 😉
Plán přechodu na DVB-T2 lze nalézt na internetu. Třeba:
http://www.di­gitalnitelevi­ze.cz/

Annas: Proč neodešleš normální odpověď? Tazatelka napsala svou otázku tak jak ji napsala. Proč měníš otázku na odpověď??

ivzez

Cochee má pravdu → nic jako „platnost televize“ neexistuje.

Při přechodu na nový standard DVB-T2 nebuide nutné vyhodit
starší televizor, bude stačit pořídit settop-box.