mosoj

Kdo to všechno udělal ?

Kdo vybudoval školní budovy s tělocvičnami a hřišti?
Kdo zajistil opravdu bezplatné školství na všech stupních?
Kdo vybudoval pionýrské domy a staral se o aktivity mládeže ve volném čase?
Kdo postavil rekreační zařízení?
Kdo postavil zimní stadiony na hokej, fotbalové stadiony, sportovní haly, plovárny a jiná sportovní zařízení?
Kdo vybudoval bezprašné cesty tak, aby bylo spojení do každé vesnice?
Kdo vybudoval železniční tratě, kdo je elektrifikoval?
Kdo zajistil levné spojení do každé vesnice od rána do půlnoci?
Kdo poskytoval slevy na dopravu pro studenty a pracující?
Kdo elektrifikoval zemi?
Kdo nastavěl vodní a tepelné elektrárny?
Kdo plynofikoval zemi?
Kdo postavil fabriky v každém městě?
Kdo vybudoval zemědělská družstva ve většině vesnic a měst?
Kdo nastavěl směšné králíkárny pro lidi, co dnes mají hodnotu milionů? – Zde bych nesouhlasil, nemají takovou hodnotu, jen jsou předražené (ale zase kapitál.)
Kdo umožnil bydlet mladým rodinám v levných nájemních bytech?
Kdo zajistil, že věci pro malé děti byly za směšné nízké ceny?
Kdo zajistil, že nebyli bezdomovci?
Kdo zajistil, že lidé vydělávali tolik, aby každý mohl vyžít?
Kdo dával nevratné půjčky rodinám na koupi zařízení a stavbu rodinných domů?
Kdo vybudoval v obcích vodovody, regulaci potoků?
Kdo vybudoval i ve větších obcích kina, knihovny, kulturní domy, požární zbrojnice, obchody?
Kdo dokázal mobilizovat lidi, aby zlepšovali stav své obce bez nároku na odměnu?
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-to-byli-komuniste

Nejlepší odpověď
jjj123456789

Ti, co pověsili Horákovou a způsobili, že jsme chudší než Rakousko.

Další odpovědi
fcoop

Smutná bilance............

Známe-li ekonomickou úroveň předválečného Československa a stav z počátku
90. let, můžeme alespoň zhruba odhadnout škody způsobené komunistickým režimem. Srovnání je komplikováno metodickými problémy, ale není nemožné. Máme k dispozici statistiky národního důchodu na hlavu z roku 1924. Jeho hodnotu v německých zlatých markách uvádí Geographisch-Statistischer Universal Atlas profesora Hickmanna (vydal Freytag & Berndt, Vídeň, 1927). Na žebříčku nejbohatších zemí světa se v roce 1924 se Československo umístilo na desátém místě – daleko před Německem, Rakouskem, Nizozemskem a Itálií.
Důsledky komunistického hospodaření trvají: nízká produktivita práce, neexistence silné domácí podnikatelské vrstvy, velký nedostatek kvalitních českých manažerů. Kdyby ekonomický vývoj České republiky nebyl v roce 1945 přerušen znárodněním klíčového průmyslu, faktickým zničením finančního systému a o tři roky později komunistickým převratem, byli bychom dnes na úrovni Francie, Švédska nebo Rakouska. V roce 2002 jsme tedy mohli mít HDP na obyvatele o více než 550 tisíc Kč vyšší. Celkové hospodářské škody způsobené důsledky komunismu jen za rok 2002 dosáhly tedy hodnoty v přibližné výši 5700 miliard Kč. Ve srovnání s tím jsou všichni tuneláři z 90. let pouhými troškaři a břídily.

Zdroj: http://finmag­.penize.cz/eko­nomika/266530-nas-ucet-za-komunismus

Čest vaší práci,soudruzi.

Quimby

Lidé.

wendyX

My všichni, co jsme tady žili a poctivě pracovali- ještě před '''velkým třeskem'''…

Dochy

Jdi s předvolební agitkou někam a jdi se podívat třeba do rakouska kde v době o které mluvíš byla u kormidla zcela jiná parta.
Většina věcí o které píšeš není poplatná nějaké partaji ale dané době a stavem techniky a vývoje obecně…

Mirdas

Podobně argumentovali fanatičtí fašisté v Německu, když se snažili vysvětlit proč se po prohrané válce lidi mají hůře a mnozí se také vrátili do řídících orgánů.

Nazdar Bazar

A teď bych naopak vypsal co všechno způsobili.http://pra­vyprostor.cz/10-nejcastejsich-lzi-o-komunistech-a-socialismu/
Doplňuji:

Ano, byli. Ovšem nikoliv zásluhou komunistického panování. Respektovanou a vyspělou průmyslovou velmocí jsme byli dávno před zavedením socialistického hospodářství. Naopak, soudruzi se ukázali jako špatný hospodář. Centrálním plánováním, umělým tlumením invence a nutností vyrábět podle sovětského vzoru, diktovaným trhem, omezováním výroby na úkor zbrojního průmyslu, bržděním vývoje a modernizace dokázali udělat z kdysi slavných značek prakticky bezcenné zboží, které nedokázalo konkurovat zbytku světa.

anonym

Typická propagace komunistickýho režimu od tebe Mosoji.Blíže se ti 70sátka,tak asi už nevíš kam namířit,viď?
Všechno na co se práš je prací všech lidí co žijí v této republice a nejen komunistů,jak se snažíš je propagovat.
Otázka mi připadá,jako by už demence zasáhla dost hluboko a je nesmyslná. Kdo ti dal džíny,pan Tesil?jaký máš auto?,Žiguli ještě?Bo moskviče?Chodíš na sobotní akce Zet?Kdo ti dal svobodu?Jezdíš pořád do NDR?Rumunska,či Bulharska?Jinak by ses skoro nikam nedostal.Tuto moji odpověď jistě sám skryješ?Pocházím ze zadních Skvrňan,tak pokud chceš,klidně si o tom můžeme podebatit,ty jsi z těch předních viď.Mohu ti doporučit odstěhovat se do Číny,tam tě bude dobře,hodně zdaru..Jugar

Agneta

mosoj, a proč je tedy 90 % lidí nechtělo? Vždyť byly volby ! Ty si umíš rýpnout, a já se to právě od tebe učím…ale ty to děláš typicky „mosoj“ a já zase jinak po svém…:DDD

redy

Bych řekla soudruzi?

da ny

Ti, co měli zájem zlepšit život i „obyčejných lidí“ (?) :)
Sókrates.
„Nevzniká z peněz ctnost, ale z ctnosti vznikají peníze i všechny ostatní pro lidi dobré věci, v soukromí i v obci. …"
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/S%C3%B3kr­at%C3%A9s
Radikální pravicový učitel dějepisu zdejšího gymnázia tvrdí o Sókratovi, že byl jedním z 1. komunistů ;)

Komunistické ideje mají předchůdce již v antic.

Nejvlivnějšími teoretiky socialistického (dělnického) hnutí se stali Karl Marx a Friedrich Engels, kteří také stáli u zrodu prvních levicových organizací a vtiskli levicovému hnutí revoluční charakter: soukromé vlastnictví mohou vykořisťovaní.

V roce 1834 založili v Paříži němečtí socialističtí dělníci Theodore Schuster, Wilhelm Weitling a jiní Svaz pohrdaných.

Revoluční levice získala trvaleji moc poprvé v listopadu 1917 v Rusku pod vedením V. I. Lenina zrušit jen násilím. V souladu s tím proběhla revoluce tzv. Pařížské Komuny 1871.

Rakouský „červený“ Linz byl a zůstal baštou komunistů.....
Doplňuji:
Omylem jsem odklikla nedopsanou odpověď..
Kolik „komunistů“ a „levičáků“ byste chtěli od antických časů pověsit?
Oč se liší Vaše názory a rádobypraktiky? Kolik současných "otroků " na Vás dře?

Kdyby car, císař, buržoazie nekřesťansky nedřela z lidí kůži; člověk (dělník, rolník, podruh, služka, horník atp.) pro ně neznamenal méně než ho*no u cesty – NEBYLI BY tady pořece ŽÁDNÍ nespokojení, a ani KOMUNISTÉ! 😁

(Pro upřesnění: nikdy jsem /ani rodiče/ nebyla ve straně, byla jsem „světluška“ a přiznávám také v Pionýru – náplň byla shodná, politiku nám zde do hlavy nikdo nelil).
Vše je jen a jen v lidech.

doplňuji zdroj k předchozí citaci:http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­munismus

setapouch

Když řekneš A, je potřeba říct B. Kdo manipuloval naší ekonomikou? Kdo bezdůvodně šikanoval vlastní lidi? Kdo je mučil? Kdo vraždil prostřednictvím soudů? Kdo nutil obyvatele emigrovat? Kdo zničil vědecké elity? Kdo vymazal naše hrdiny jen proto, že bojovali na „nesprávné“ světové straně – na západě? Kdo způsobil, že mosoj píše takové kraviny?

www

‚Pracující lid‘, ale pod jakým (kterým) vedením se neptáš 😁

jirkajirka

Myslíš že by to v dnešní demokracii někdo dokázal ? Dokázali to dnes akorát rozkrast.

Agneta

fcoop >>> ČSR na desátém místě – ale s 3 500 000 S­udetských Němců !

Tady vidíš, jaká to asi byla chyba je vysídlit :DDD

Agneta

Mirdas >>> po prohrané válce?http://ww­w.odpovedi.cz/o­tazky/kdo-prohral-druhou-svetovou-valku