BTess

Kdo to byli komunisté?

Nejlepší odpověď
annas

Komunisté byl (jsou) členové komunistické strany, stoupenci komunismu.

Myšlenka komunismu – mělo jít o´beztřídní společnost , která měla uplatňovat zásadu „každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb“. Jinak druhá fáze společenského řádu, který vznikl proletářskou revlolucí. Její první fází byl socialismus.

Jinak také vědecké marxisticko-leninské učení o této společnosti a její výstavbě, o společenském řádu založeném na společném vlastnictvím majetku.

U nás byla KSČ – Komunistická strana Československa, levicová politická strana, která uplatňovala ve všech oblastech svou vedoucí úlohu. Dnes se v ČR přejmenovala na KSČM.

K základnímu programu patřil třídní boj vedený dle sovětského vzoru, k němuž patřila likvidaci třídních a ideologických nepřátel.

Něco z historie si pročtěte v odkazu
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­munistick%C3%A1_stra­na_%C4%8Ceskos­lovenska

Jinak víc najdete v historii Odpovědí
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=kdo%20byl%20prvn%C3­%AD%20komunis­ta

Další odpovědi
anonym

Mírumilovní lidé,kteří měli viset dřív než se narodili

quentos

„Byli“? Oni bohužel ještě jsou.
Lidé, kteří žijí ideou, že všechno by mělo být všech a všichni by měli mít stejně – kdo si vydělá více, i kdyby vlastní pílí, je podle nich už „zlý kapitalista“.
Šířeji: jde o zastánce tzv. komunismu – více o něm třeba zde: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­munismus

led

Vyznavači myšlenek Marxe, Engelse a Leniana o novém typu beztřídní společnosti o sociální rovnosti. Nasledovníci myšlenek parížských komunardů 1971, na jejiž památku hnutí převzalo název ´komunistické hnutí´
Doplňuji:
promiňte překlep, správně má být: Marxe, Engelse a Lenina…

mosoj

Jo, jo, tady se běžně diskutuje a neví se o čem.
Tak ať vás kapitalisti dále milují. Obzvláště ti čeští.

Nazdar Bazar

Na blbou otázku blbá odpověď:http://www.skcr.cz/
Doplňuji:
Opravdu já žasnu nad některými dotazy. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­munismus

Agneta

NazdarBazar nediv se…tady někdo očekává něco jiného, tedy vzato z jiného úhlu:

Tuto otázku nejlépe vysvětlí nějaká Nekipedia… pár jich je, asi v tomto smyslu :

Lenin s Hitlerem se sice dohodli o rozdělení světa, a společně vyhladili na 80 miliónů lidí, ale komunisti jsou a byli i v Kambodže, kde vymítili polovinu obyvatelstva, dále v Číně, Sev. Koreji a Vietnamu(taky pěkná redukce obyvatel).

Prostě komunisté jsou vrazi, kteří nejdřív hrají beránky:DDD

Emefej

„Komunisté jsou lidé zvláštního ražení, jsou ukováni ze zvláštní látky“, řekl Josef Džugašvili (krycí jméno Stalin) už v roce 1924.

PetrXY

Komunisté jsou ti, co chtějí změnit svět. Otázkou je, zda k lepšímu, či horšímu a zda se jim to podaří.

led

Agneta, opět humor…
„Lenin s Hitlerem se sice dohodli o rozdělení světa, a společně vyhladili na 80 miliónů lidí…“
Lenin zemřel v lednu 1924, kdy Hitler seděl v base a čekal na soud (duben1924) za zradu (mnichovský puč 1923)
Jedna pani povídala, že to nebyl Lenin, ale Stalin, kdo se tak s Hitlerem dohodl.

Agneta

Milá led ! Mým intelektuálním nárokem bylo vytvořit nový, úplně jiný náhled než Wiki atd.
Samozřejmě je to blbost, to vidíš hned, ale to spojení s fašismem to dělá zajímavým:DDD