Damiana

Kdo nežárlí, nemiluje?

Myslíte si, že pokud byl člověk ve vztahu (ale i v dětství) přehlížen, ponižován a nikdo ho nebral jako objekt hodný lásky a vášně – nebo skoro pouze jako – slovy té osoby – část vybavení domácnosti, může mít šťastný vztah se žárlivou osobou? Jaký je váš názor?

Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Tak vidíte a dotyčná si prý libuje. Konečně se o ni prý někdo skutečně zajímá(!). Myslím, že když jsou „postižené“ vlastně obě strany, vztah sice je zvráceně zhoubný, ale jistým způsobem i pochopitelný. Racionálně uvažující člověk by bral nohy na ramena! (Možná v obou případech…)

Nejlepší odpověď
anonym

Jako přejít z bláta do louže a z louže pod okap. Žárlivost je jedna z nejhorších lidských vlastností. Horší je snad jenom závist a zloba.

Další odpovědi
anonym

Myslím si,že se žárlivou osobou nemůže mít nikdo šťastný vztah… pokud se jedná o skutečnou žárlivost. To už je snad diagnoza,ne? Opravdová žárlivost musí být peklo pro samotného postiženého,ale i pro všechny blízké v jeho okolí.

Alesh

To je složitý. Pokud někdo vyrůstal v nějakým způsobem výrazně pokroucené rodině, nepochybně to na něm zanechá následky. Potom může v dospělosti jednat pro ostatní zvláštním způsobem a tohle co jsi popsala, mě vlastně ani nepřekvapuje. Otázkou ale je, co bude za nějaký ten měsíc, či rok. Může to fungovat, může se to totálně zhroutit a bude z toho průser. Já se kloním spíš k té druhé variantě, ale hodně to závisí jak moc se to projevuje už dnes.

iwetax

To je cesta do pekel!! Oběť bude ráda, že ji někdo chce a nechá sebou snadno manipulovat a odpustí i věci , které nejsou normální. Jinak žárlivost je špatná vlstnost.

Wang

Život s PŘEHNANÝM žárlivcem stojí jistě za starou belu. Určitá dávka žárlivosti je ale zase jako koření vztahu. Každý člověk má své chutě nastavený jinak a jinak rád koření. Jde o to, jak si takoví dva vyhovují.
Já to vidím tak, že ten kdo právě žárlí, ten (v danou chvíli) druhého nemiluje, křivda se děje (v jeho očích) jenom jemu a miluje tak sám sebe víc, než toho druhého.
Píšu o neodůvodněné žárlivosti.

WeeBear

Nemyslím si, že člověk, který byl zvyklý být přehlížen by najednou zvládl být s opravdu žárlivou osobou. Ta představa, že bych byla zprvu přehlížena a pak ve vztahu naopak stopována, co kde, s kým, jak a proč dělám je nesnesitelná, hlavně na psychiku dost náročná. Jak už psala iwetax, je to cesta do pekel.

anonym

Žarlí každý, někdo to nedá na sobě znát a jiní dělají divadlo. O žárlení to ale vůbec není. Ten dotyčný se sraženým sebevědomím nakonec bude rád, když na něho ta osoba bude trošku žárlit. Ale celkově žárlivost nedělá dobrotu.

Deli

Kdo žárlí, je nemocný a jeho partner je chudák. Pryč od žárlivce! Milovat se dá i úplně jinak, dát druhému pocit štěstí a svobody, svou lásku… a pak není proč zahýbat.

pizlicka

kde neni duvera,neni laska.zarlivost plyne z neduvery k druhemu,kdo tedy zarli,nemiluje.

Damiana

ad Alesh: Máme naprosto shodný názor.

IK

Také souhlasím a krom toho si myslím, že rozmanitostí je nepřeberně a ani my sami si neuvědomujeme všechny důvody proč něco máme rádi a co přesně nás těší. Jak si tedy má uvědomovat člověk který pořádně nepoznal milující vztah a teď mu pozornost dělá dobře, že ta pozornost není o lásce a naopak je pořádně protivná? Kolik dětí se zaraduje když se narodí sourozenec a pozornost rodičů se upne k němu a kolik dětí na něj naopak žárlí? Všechno závisí na souhře okolností a ta hraje zatím ve prospěch páru. Vždyť o tom je přece zamilování.