helcaify1

Jak se vyrovnat s nevěrou

Jak se dá vyrovnat s nevěrou? Moc mě to trápí, i když jsme o tom mluvili snad tisíckrát. Cítím se hrozně a hodně mě to mrzí. Nechci o partnera přijít jsme spolu dva roky. Klape nám to. Nedokáži se toho pocitu zbavit a stále na to musím myslet. Prosím o radu.
Doplňuji:
Partner byl nevěrný mě s bývalou přítelkyní

Nejlepší odpověď
Damiana

Nepíšeš kdo komu zahnul.
Doplňuji:
Jediná rada, která se osvědčila je – pryč od něj. Na nevěru není nikdy žádná omluva dost „omluvná“, byl to prostě a jen „čistý“ podraz.
Žít s podrazákem a věřit mu, to dost dobře nejde. Jasně, můžeš toho dost „překusovat“, ale uvnitř se budeš pořád trápit a budeš ho podezírat. Takový člověk ti vlastně jen ukázal, že si neváźí tvé lásky. Jestli někdo ale zas tak nemiluje (což asi nebude tvůj případ), dovede s takovým partnerem žít – protože věrnost pro něj nejspíš není ve vztahu prioritou.
Jestli se ale stále trápíš – a je to už dost dlouho – stresuješ jenom sama sebe. Je to takový masochismus, protože důvěra je pryč a lepší už to nebude. Takhle bys sama sebe odsoudila jen do pasivní, podřízené role. Je to stejné, jako když nějaka husa toleruje alkoholika nebo násilníka a myslí si, že on se změní.
Ber to jako životní zkušenost – nejsi první ani poslední – o to budeš do budoucna silnější a nebudeš možná tolerovat některé kecy, kterými tě nový partner bude chtít obalamutit. Začni žít nový život, nenech sebou vláčet minulostí, která tě jenom deptá. Ať to bylo jakkoli – jemu asi něco chybělo, ty sis myslela, že ne a jen sis představovala věrného chlapíka. Vždycky to holt nevyjde.

Další odpovědi
beer

Je to složité člověk od člověka a proto jsem vzal na pomoc web:
http://www.ka­fe.cz/sex-a-vztahy/psycho­logie/jak-se-vyrovnat-s-neverou-6266.aspx
http://www.par­tnerske-vztahy.eu/jak-se-vyrovnat-s%C2%A0neverou/
Najde se toho i víc, snad něco pomůže..

aramah

Dva roky bych oželela a pryč!
Jiné to je když jsou děti a vztah trvá pět a více let,tam člověk uvažuje trochu jinak ale ve finále to dopadá stejně,bez důvěry to nejde, stín pochybnosti zůstává a vztah se hroutí.
Nevím prej je rozdíl zda to byl jen sex, nebo cítí něco víc ke své bejvalce a to asi cítí.
Je mi líto ale je to na tobě.

Drap

Příště nebýt nevěrná a nemusíš se s tím vyrpvnávat.

anonym

Jde o to, zda to byla nevěra ze Tvé, nebo z partnerovy strany. V každém případě to bude chtít spoustu času a rozum na svém místě. Bolí pocit viny, ale také zklamání důvěry. Jenom Ty sama si musíš rozhodnout, jestli Ti takhle narušený vztah bude i nadále stát za to, abys v něm žila.
Já to nedokázala. Jenže u mne to bylo ještě o dalších problémech, které stály za rozvod samy o sobě.
Pokud budeš svou situaci chtít vyřešit, tak to dělej opravdu v klidu. Zvlášť při likvidaci vztahu by si měl být každý partner svým rozhodnutím jistý.

hanulka11

Asi ten pocit, že vám to klape máš jen ty. Promiň zřejmě hledá něco- co ty mu nedáš. Nevyrovnávej se s tím …jinak to budeš dělat celý život.

pusinka50

Klape vám to… a přitom ti byl nevěrný…? Jak si představuješ vaše další soužití, že vám to bude klapat dál, i když on si občas „někam“ odskočí? Partner, který miluje druhého, tak mu nezahýbá, stačí mu, co má doma. Někteří muži ovšem jsou jako kohouti, obskáčou každou „slepičku“, aby měli pocit, že si něco v životě užili. Udělal to jednou, neodešla jsi od něj, tedy udělá i po druhé. Sama píšeš, jak moc tě to trápí a nemůžeš se přes to přenést a máš problém mu dál věřit. Stále to bude mezi vámi, nevěru nikdy nezapomeneš, jestli ses s tím nedokázala hned vyrovnat, už to nedokážeš. Lepší je oželet 2 roky života, než žít v nejistotě po zbytek života. Že vám to klape si jen namlouváš, kdyby to tak bylo všechno v pohodě, neudělal by to. Anebo patří k těm „kohoutům“ a s takovým člověkem bys stejně byla po zbytek života nešťastná. Sama po pár týdnech či měsících pochopíš, že se s tím vyrovnat nedokážeš a snad pochopíš, že je lepší od takového člověka odejít a začít jinde s někým jiným

franku

To asi nejde.Když vám to klape,tak proč ta nevěra?

Orange

Ženská logika. Všechno tolerují, ale kde můžou, tak si stěžují. Takhle si z tebe bude dělat srandu do konce vztahu.

atomic

Hezky to tady podporujete dámy;) muž a žena jsou naprosto odlišní jedinci a mají jiné priority. To, že Ti zahnul přece neznamená, že Tě nemiluje a jsi mu lhostejná. Představ si, že by Ti zahnul s klukem. To už by asi takový podraz, jak se dole píše, nebyl..Neházej flintu do žita a nežárli. To je ta nejhorší vlastnost a kladivo na vtah..

andrei1

chápu že je to pro tebe strašně těžký, když ho moc miluješ,ale z nevěrou se žit už nedá, ono by to bylo časem ještě horši, tak hodně štěstí a sily