hapiky

osoba, která nevěří v Boha

Můžeme se jen domnívat, předpokládat. Bůh ví, že většina lidí jsou nevděčníci, krásné je na tom to, že Bůh dokáže odpustit a dát další šanci.

Další odpovědi
quentos

osoba, která věří v Boha jen tehdy, když je jí ouvej

Opět blbá anketa, nezbývá než ji zkazit (resp. zkazit ještě víc). Bůh má rád všechny stejně.

da ny

osoba, která věří v Boha jen tehdy, když je jí ouvej

Nikdo.
Ani jedna z možných odpovědí z výběru není správná.
Bůh má rád všechny lidi, nikoho netrestá, neodsuzuje.....

briketka10

osoba, která nevěří v Boha

Chybí Ti jiná odpověď – Bůh neexistuje!

led

osoba, která nevěří v Boha

Chybná a nesmerodatná je anketa, ktorá neumožňuje iný názor, než je predpísaný! Nenúťte ľudí klamať, že im nedávate možnosť povedať vlastný názor.
Označenie predpísanej odpovede nie je v mojej odpovedi smerodatné a určujúce, je to zámerné skreslenie pomeru predpísaných odpovedí.
1 – osoba, která nevěří v Boha je človek, ktorý neverí
z neznalosti – Boha, naprirodzeného javu, prírodných zákonov a vzťahu medzi prírodou a spoločnosťou
z presvedčenia – o nesúlade teórie s praxou, o nejestvovaní nadprirodzených javov, o rozpore medzi idealizmom a materializmom, o neschopnosti ducha stvoriť hmotu
stojí v opozícii proti spoločnosti
2 – osoba, která věří v Boha jen proto, aby nešla do pekla po smrti
osoba, která věří v Boha jen tehdy, když je jí ouvej
ľudia, ktorí veria v Boha len zo zištných dôvodov

„Ale aj ten najhorší z pohľadu človeka, nemusí byť ten najhorší z Božieho pohľadu, pretože
všetci ľudia sú "božie deti“ a každý z týchto ľudí sa môže „obrátiť“ a začať veriť v Boha úprimne a nezištne.
Preto Boh sa k nim neobracia chrbtom, ale prostredníctvom svojich zástupcov sa ich snaží presvedčíť o svojej pravde… aj takto sa hlása slovo Božia medzi pospolitým ľudom

Já Bůh, ja Král, já Rokio… Kdo z lidí může znát mé myšlení, mé záměry, než je vyslovím? Proč jenom se musím ptát vás, lidí, vás ,svých dětí, které z nich je pro mne nejhorší… Já Bůh, ja Král, já Rokio, jenom Já mám pravdu, jenom Má slova hlásati budete!

Poznámka:
keď dávate otázku, snažte sa najprv o nej rozmýšľať.

Nuk nuk

osoba, která věří v Boha jen proto, aby nešla do pekla po smrti

To není příliš jednoduchá otázka a každá odpověď je svým způsobem trochu zkreslující. Leč, podle toho, co znám z Bible, je to právě ten člověk, který „věří v Boha“, jen proto, aby se nedostal do pekla. Proč? Protože je to svým způsobem pokrytec, alibista, který možná ani v Boha nevěří, nežije tak, jak Bůh chce, ale tvrdí, že je křesťan, aby si tu vstupenku do toho nebe nějak zajistil. To dělala přeci celá středověká církev. Lidé žili často hůř než pohané, ale každý chodil do kostela a každý „věřil“, aby nešel do pekla.

Ten kdo věří, nebo se k Bohu obrací, jen když je mu těžko, může být také pokrytec, ale také to může být naopak člověk, který svůj smysl života upřímně hledá. Nebo člověk, kterého Bůh provedl zkouškou. Nemusí to být vždycky špatně.

A člověk, který v Boha vůbec nevěří? Záleží proč v něj nevěří. Jsou lidé, kteří v Boha nevěří, protože o něm nikdy neslyšeli, nečetli Bibli (ani třeba neměli možnost) a nebo o něm dostali zkreslené překroucené informace. O takových je v Bibli psáno, že nebudou souzeni podle toho, jestli věří nebo nevěří, ale podle svých skutků.

vas999

osoba, která věří v Boha jen proto, aby nešla do pekla po smrti

Osoba, která v Boha nevěří, není bohu tak protivná. Bůh je krutý, ale spravedlivý. Druhá možnost je podle mě úplně nesmyslná, protože věřit v Boha neznamená nejít do pekla ani naopak nevěřit v Boha neznamená jít do pekla. Proč by přece poctivý nevěřící člověk, který dělá jen dobro, měl jít do pekla. A když někdo věří v Boha, když je mu ouvej, to je celkem přirozené. To bylo třeba na té stránce s tím největším žraločím útokem: „Najednou mezi námi nebyli žádní ateisté, …“ Jméno stránky si už bohužel nepamatuju a najít se mi ji taktéž nepovedlo. Prosit o pomoc v nebezpečí (i když je adresátem Bůh) je úplně normální a Bůh je na to určitě zvyklý, a kdyby mu to ještě vadilo, zvláštní.

⇒ Podle mě je pro Boha nejhorší ta osoba, která věří v Boha jen proto, aby nešla do pekla po smrti.

Ale úplně nejhorší je pro Boha ta osoba, která věří v Boha jen pokud je to pro ni výhodné.

Roman71

Nebylo zde uvedeno jméno Boha a náboženství. Pokud byl myšlen jediný Pravý Bůh, potom je nejhorší člověk, který hřeší proti svatému duchu.

vas999

O náboženství jsem taky přemýšlel, ale zaprvé Česko je křesťanský stát a zadruhé, křesťanství, islám (ta nejrozšířenější náboženství světa) i judaismus věří ve stejného Boha. Takže se dá předpokládat, že tím bude myšlen ten „jediný Pravý Bůh“.

Roman71

Česká republika a křesťanský stát? To nějak nejde dohromady..
Křesťanství vychází z judaismu a vyznává stejného jednoho Boha, nikoliv trojici. Bůh Abrahamův, Izákův a Jákobův má osobní jméno, které si dal sám, a to Jehova. V hebrejštině je toto jméno známo ve formě tetragramatu JHVH (psáno zprava doleva). Islám je naprosto odlišné náboženství, které vyznává Aláha, což je popisný titul (v češtině (Bůh), nikoliv jméno. Mimo to, většina takzvaných „křesťanských“ náboženství ze svých Biblí Boží jméno odstranila a nahradila popisným titulem Hospodin. Takže, kdo uctívá jediného a Pravého Boha je už teď nad slunce jasné.

hapiky

quentos: Jak potom vysvětlíte, že někomu Bůh žehná více než druhému? Samozřejmě v případě, pokud vůbec věříte, že Bůh někomu žehná.

hapiky

vas999: Myslím že to není až taková vypočítavost věřit jen proto, aby nemusel do pekla, ono vlastně o to jde. Ale zásadní otázka je, že pouhá víra v Boha žádnou cestu do nebe nezaručuje, to může být až ve spojení např. s dobrými mravy.

vas999

„… pouhá víra v Boha žádnou cestu do nebe nezaručuje, to může být až ve spojení např. s dobrými mravy.“

No a vždyť přesně tohle říkám.