Rokio

Kdo je ještě výše postaven než člověk (otázka pro ateisty)?

Nejlepší odpověď
anonym

jiná odpověď

je velmi pravděpodobné ačkoliv to prokázáno nebylo, že život je ve vesmíru velmi obvyklý jev a tak je i velmi pravděpodobné že se na mnoha planetách evolučně vyvinul v mnohem vyspělejší druhy než jakým je člověk. Nelze to však srovnávat moc objektivně, evoluční vyspělost je vlastně důkladnost adaptace na konkrétní životní podmínky, takže pokud bychom se mi přesunuli na jinou planetu o velkou část své vyspělosti rychle přijdeme protože naše adaptace na odlišné podmínky bude naprosto mizerná ve srovnání s organismy které v nich prochází evolucí desítky tisíc let. Není to tak jednoduché a nelze to tak jednoduše posuzovat jak nám to tady zkoušíš podsouvat.

Další odpovědi
annas

jiná odpověď

Napadl mě německý filosof Friedrich Nietzsche a jeho myšlenka nadčlověka, která byla zneužita Hitlerem.

Nietzscheho filosofii jsem vysvětlovala u zjentkovy otázky , takže si můžete přečíst,. co nadčlověk znamená.,

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/neznate-neco-o-hitlerove-duchovnim-zamereni

Slova Nietzscheho: „Hlásám vám nadčlověka. Člověk je cosi, co má býti překonáno. Co jste vykonali, aby byl překonán? Všechny bytosti dosud vytvořily něco nad sebe samy: A vy chcete býti odlivem tohoto velkého přílivu a raději snad se vrátit k zvířeti. Než abyste překonali člověka? Čím je opice člověku? Posměchem či bolestným studem. A stejně má i člověk býti nadčlověku: posměchem či bolestným studem. Urazili jste cestu od červa k člověku, A leccos ve vás je posud červ. Kdysi jste byli opice, a i nyní je člověk opice —— více než kterákoli opice. Hleďte, hlásám vám nadčlověka. Nadčlověk je smysl země. Vaše vůle nechť dí: Nadčlověk budiž smysl l země! Kdysi duše s pohrdáním zhlížela na tělo: a tenkráte toto pohrdání bylo nejvyšší: chtěla mít tělo hubené, strašlivé, vyhladovělé. Tak doufala, že upláchne jemu a zemi. Ó, tato duše byla ještě hubená, strašlivá a vyhladovělá, a ukrutnost byla rozkoší této duše! Věru, špinavým proudem je člověk. Jen ten, kdo mořem, smí si troufati, že pojme do sebe špinavý proud, a sám se nepokálí. Hleďte, hlásám vám nadčlověka: toť ono moře, v němž vaše velké pohrdání může zaniknout. " atd.

https://www.da­tabazeknih.cz/ci­taty/friedrich-wilhelm-nietzsche-1297

Kepler

jiná odpověď

Přírodní zákony (fyzika, chemie, biologie…)

metro

matka příroda

dudu

matka příroda

Matka nás všech Gaia – (řecky Γαῖα země, latinsky Tellus nebo Terra), též Gé, je v řecké mytologii bohyně země a sama Země.

Drap

jiná odpověď

elkon

člověk je nejvýše postaven

Mc Merkurion

matka příroda

… bez komentáře …