Rokio

Které mytologické bytosti jsou výše postavené než člověk?

Určitě to jsou bohové, démoni a upíři. Kdo dál?

Odpovědi
Kelt

Jak výše postavené bytosti? Když si je vytvořil člověk k ovládání druhých. Nikdo nemůže říct, že je nejlepší ze všech, ale když vytvoří nějaké figury, které jsou nad ním, tak to lidi dokáže trochu ovládat. A bojí se, že se jim něco stane. Kdybys raději přemýšlel nad matematikou.

Drap

Mytologické postavy jsou neskutečné, nelze srovnávat. Je to nesmysl.

led

Zvolení politici.
Po zvolení v „slobodných voľbách“ a ich nástupe do funkcie nadľudí začínajú sa premieňať z človeka na akúsi mytologickú bytosť, nezmyselným zbožňovaním zvýrazňovanú médiami. Pomaly sa ich vzdialenosť od obyčajného človeka a veľkosť osobného mytologickodé­monického Ega zväčšuje.
Po predčasnom skončení ich funkcií alebo prípadnej prehry v nasledujúcich voľbách sa menia (aj vďaka médiám) na mytologických démonov zlej minulosti. Menia sa aj myty o ich zločinoch stávajú sa čoraz černejšie a hroznejšie, len aby sa už nikdy nevrátili.
A pravda o týchto mytologických bytostiach? Tá je pod nánosom mýtov a bájí dobre skrytá. Ani zlatokopi z Aljašky a Kalifornie, či Black Hills ju neodhalia. alebo nechcú odhaliť?