FlAsh_7

Jak se podle Nietzscheho můžu stát nadčlověkem?

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba pochopit učení Nietzscheho a jeho předcůhdce Zarathustru. ,

Zde si přečtěte, kdo nadčlověk je, z čeho teorie vychází. Nadčlověkem se nemůžete stát, jen být člověkem, , který bude morálně na výši, bude rozlišovat dobro a zlo.

Několik útržků, ale je třeba pochopit celé N. dílo.

"N. vycházel s z toho, že Bůh je mrtev, že víra v Boha oslabuje život člověka. Proto se člověk musí spoléhat sám na sebe. Další je známá jeho teorie věčného návratu, apollónský a dionýský živel.

Nejvýznamnější je N. myšlenka „vůle k moci“. Člověk je nejslabší, ale nejchytřejší stvoření, je tedy pánem světa. Tato vůle umožňuje jedinci vydržet utrpení a bolest a obrátit vše ve svůj prospěch. Jakákoliv moc se bez jisté nadvlády neobejde.

Stejně tak teorie nadčlověka. Je to ten, kdo si vytváří své vlastní hodnoty a dává svému životu směr. Vítězí nad slabostí a nenávidí ji u jiných. Je to člověk, silný, sebevědomý a ukázněný. Ostatní lidé jsou jsou „hnůj“, který je třeba rozházet, aby zahrada rozkvetla."

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/neznate-neco-o-hitlerove-duchovnim-zamereni

Další odpovědi z archivu

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Nietsc%20he%20a%­20nad%C4%8Dlov%C4%9Bk%20

1. Mimo dobro i zlo stojí tzv. „nadčlověk“, jehož definici vytvořil Nietzsche podle učení Zarathustry. Tento člověk je silný, vítězí nad svou slabostí a neuznává ji u jiných, překonává sám sebe.

Nietzsche totiž tvrdil, že nadčlověk má porážet slabého člověka sám v sobě, ne kolem sebe.

Chtěl, aby člověk bojoval a zvítězil nad svým slabým já. Aby porazil a zničil své mindráky, psychické bloky…. Když by se to takto zjednodušilo, tak to nezní zas až tak špatně. Občas je dobré zatočit se strachem, trémou a povznést se nad to, co nás nějak omezuje.

Nietzsche kladl důraz na sílu jedince, bezohlednost, kterou získá moc, považoval za přirozené, když jeden národ ničí druhý, ve své filozofii života dával přednost tajemným silám. "

Nietzschovo „nad“

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:5En­taEGk_w8J:https:­//dl1.cuni.cz/mod/re­source/view.php%3Fid%3D­328431+&cd=4&hl=cs&ct=cl­nk&gl=cz&clien­t=firefox-b-d

https://refresher­.cz/57520-Buh-je-mrtev-pravil-Nietzsche-Proc-hluboke-myslenky-velkeho-filozofa-vytrhli-naciste-z-kontextu

Nadčlověkem se nemůžete stát, protože takový člověk nebyl stvořený. (Považoval se za něj Hitler, který N. myšlenky zneužil ).

"Nynější člověk je tak „člověkem přechodu“, předběžnou formou bytosti, dosud nevymezeným zvířetem. Tento člověk nemá smysl, jeho pobývání na zemi nemá žádný cíl. Embryem pravého člověka, člověka budoucnosti je „vůle k moci“. Pravým člověkem bude teprve ten, který bude při své vůli k moci mít dobré svědomí – to je člověk, kterého máme stvořit.

Nynější člověk se musí ode všeho oprostit, od svého špatného svědomí a od špatné spásy tímto svědomím, aby se stal cestou k onomu „nadčlověku“, k samému naplnění člověka"

Další odpovědi
Smack

Steroidy.

zjentek

Tak pokud nadčlověkem podle Nietzscheho, tak JAK ASI??? He? No JEDINĚ podle Nýčeho přeci!

Ale můžeš být třeba taky nadčlověkem podle FIAshe-7 a ostatní mu můžoz víš co, he? (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.