Lgee

Kdo je horší? Ten, kdo znásilní ženu, nebo podvodník, který udělá obrovský podvod za miliardy?

Je podle vás horší ten kdo znásilní ženu nebo podvodník co udělá obrovský podvod za miliardy (jako nedávno ten muž Kubíček co udělal podvod za 2,5 miliardy?) kdo je větší zrůda? Kdo by měl dostat vyšší trest?

P¨¨tisíce lidí o miliardy?

Kdo je horší?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Odpovědi
DoTazatel

Za mě určitě ten, kdo znásilní ženu. Jedná se o fyzické napadení (z pravděpodobnými psychickými následky). Většinou vědomé a cílené ublížení druhé osobě.

Druhý případ jsou „jen“ peníze, nejde o ublížení (možná psychické). Kdo dokáže udělat podvod za miliardy, tak u toho alespoň přemýšlí (když to tak řeknu… ne, že by to hrálo roli, ale určitě je lepší promylšený zločin než „neovládnutí svých pudů“).

Větší trest určitě dostane ten podvodník (za znásilnění se většinou nedostává nijak zvlášť velký trest). No a většinou vlastně ani za ten podvod. Ten systém je celý divný a zvrácený.

@Edison já si zase myslím, že není jen jedna úroveň zla. Zlo má mnoho podob, stejně jako dobro. A zase nic není jen černobíle, nic není jednoduché, nikdo není zcela zlý (ani dobrý). A ve spáchaném zlu může být původně dobrý úmysl… v každém je jak dobro, tak zlo (jin a jang).
Jak dobro, tak zlo jsou spíš soustavnými procesy/činnostmi vykonávané podle našich vědomých a aktuálních rozhodnutí.

Vyzkumniktre

Tak nejdřív si určeme, co to je znásilnění. Trestný čin znásilnění je v odstavci 1 (trest až pět let) například intimní osahávání proti vůli, přinucení k masturbaci, sahání na vagínu proti vůli.

V druhém odstavci (až 10 let) je to, co si pod slovem znásilnění většinou představíme a to- klasické znásilnění, anální znásilnění, strčení penisu do úst, případně zasouvání předmětů do vagíny nebo konečníku.

Třetí odstavec jsou další přitěžující okolnosti (například, je-li obětí dítě mladší patnácti let nebo je-li čin spáchaný ve věznici). Čtvrtým odstavcem je znásilnění tehdy, je-li oběti neúmyslně způsobena smrt.

Takže podvod je podle mě určitě horší, než když muž přimáčkne ženu ke zdi, svlékne jí a osahává jí na vagíně. Naopak když muž donutí ženu ke klasické souloži (penis do vagíny), tak to je výrazně horší než ten podvod.

ivzez

Horší je ten, kdo ublíží jinému člověku.
Důsledkem znásilnění může být trauma po celý zbytek života.

Edison

Nakonec není menšího a většího zla. Je jen jedna úroveň zla a tu bude soudit až ten nejvyšší.

Kelt

Tyto věci nelze srovnávat. Snad podle výšky trestu. Žena mohla dát signál a muž určitým způsobem reagoval. Podvodník udělal miliardový podvod, ale neudělal to hned, jak nastoupil na dané místo, až se zapracoval. Někdo ho kontroloval, prověřoval, doporučil. Asi špatně Takže soudit i okolí.

Lgee

Kelt – samozřejmě je myšlen internetový podvod, na tom se dají udělat miliardove podvody (bitconnect třeba) nekde jinde max. Par mega

Lgee

Edison – to myslím nejvyšší soud nebo boha?