Kde zjistit proč je neplatná občanka

Nedávno jsem na spořitelně zjistila,že mám neplatnou občanku,můžete mi poradit kde zjistím proč?Jediné co mě napadá,je to,že mi zrušili trv.pobyt a já o tom nevím.Dopředu moc děkuji za rady

Nejlepší odpověď
chudst

Zajdete si na obecni urad – tam, kam jste sla, kdyz jste si byla nechat vystavit novou obcanku. Tam se zeptejte.

Další odpovědi
ReHu

Proč jste se nezeptala hned na té spořitelně?
Jak mohli ve spořitelně vědět, že máte zrušený trv.pobyt?

Máte platný datum platnosti? nebo je nějak poškozená?

Tata

Pokud to zjistily jen tím že jste jin předložila občanský průkaz. Tak věste , že každý doklad má určitou dobu platnosti a i OP je vydáván jen na určitou dobu. Platnost OP je uvedena na jeho přední straně jako poslední informace ve sloupci osobních udajů vedle fota. Věřte že zcela běžnou praxí je nejen kontrola osobních údajů ale i platnosti OP. Pokud byl darum platnosti překročen z OP se pro vás stává bezený kus plstu a papíru na který nedostanete nic dokud si nenecháte udělat nový. Teď záleží na tom jak dlouhá doba uběhle od okamžiku kdy OP pozbyl platnosti, jest zaplatíte pokutu nebo ne.