Avatar uživatele
Sidnay

Jaktože mam neplatnou občanku?

Mam 2 měsice po svatbě, změnila jsem si jméno a adresu, 2× si vyčekala 4hodinovou frontu na uřadech a teď když jsem si chtěla změnit osobí údaje v bance 50km vzdalene se dovim ze mam neplatnou OP. Přitom ji mam stale u sebe, nebyla jsem v cizine, nedala ji z ruky, neztratila. To si mam to vsecko vyčekat znovu, asi to uz nedam jsem na rizikovém těhotenství…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3523 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Pokud sis to změnila až po svatbě a přestěhování, tak platná je, jen v bance ještě mají číslo té staré OP. Jinak tomu nerozumím.

Proč by měla být neplatná? Jak banka zjistí, že je neplatná?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

OP může být neplatný, protože vypršela jeho platnost nebo byl prohlášen za neplatný kvůli vydání nového nebo kvůli nahlášení za odcizený nebo ztracený. V bance mají systém, kterým to kontrolují, měl by být aktualizovaný. Pokud máš už nový OP vydaný před měsícem, tak není důvod, aby byl neplatný. Tady si to zkontroluj: http://aplika­ce.mvcr.cz/ne­platne-doklady/ Pokud ti to ukazuje platný, tak uděla úřednice v bance chybu při kontrole, pokud neplatný, tak volej na úřad, který ti OP vydal …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

No jestli jsou na tom OP údaje (jméno a adresa) z před svatby, tak je neplatná, to dá rozum ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Nedošlo k nedorozumění? Zřejmě záleží na přístupu pracovníka banky.,je možné, že trvá určitý čas, než se nové údaje načtou.

Mně se stalo. toto. Při uzavírání účtu v KB jsem samozřejmě uvedla číslo OP. Po delší době jsem něco vyřizovala, pracovnice mně sdělila, že mám neplatný OP.. Neuvědomila jsem si, že skončila jeho platnost. Pracovnice opravila na nové číslo, vše v pořádku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jiná možnost, než si nechat vystavit novou zřejmě nebude.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzzz

Pepo já jsem tam cvičně hodila číslo své již víc než deset let neplatné OP a napsalo mi to „nebyl nalezen v databázi neplatných dokladů“ to jako že ji mám ještě platnou? mám ji nahlášenou jako ztracenou a už od roku 2002 i propadlou, tak proč ji to nenašlo???

před 3523 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sidnay

Šlo už o novou OP s novými údaji, jsem ty nové údaje chtěla nahlásit mé bance ať to mam všecko v pořádku. Jenže oni než přepíšou udaje tak si číslo OP prověřují a tam zjistili že je neplatná. Samozřejmě jsem ten registr doma zkoušela také a je neplatná. Spíš by mě zajímalo proč a kdo za to může…Neni mi moc dobře a znovu obcházet naše byrokraty…

před 3522 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Asi budeš muset na úřad, který OP vydal. Předběhni se, v tvém stavu, tě určitě přednostně vezmou:-) Zkus si na ten úřad nejdříve zavolat a objednat se, řekni, že máš rizikové, to každá ženská pochopí:-))) Pak dej vědět, jak si dopadla.
Je mi to záhadou, ale asi se stala chyba v systému, to mi jednou vydali pas, se špatným rodným číslem, a dodnes se s problémy potýkám:-((( A to ten pas už deset let nemám:-(((

před 3522 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek