Petr Harry

Kde vyměním centy?

Cca 40 × 20 e cent, 70×10 e cent, 20×50e cent

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná – druh centů a za klterou měnu chcete měnit.

Zřejmě vám zbyly centy z dovolené. Pokud vám je vymění v bance, tak možná výměna bude stát víc, než máte centů. Za výměnu drobných se platí poplatek a navíc se mění se za minimální kurs.

Proto je dobré je dát někomu známému nebo si je nechat na příští dovolenou, utratit je třeba za zmrzlinu. Někde jsem četla, že u některých benzinových pump prodají zboží za drobné, tedy i centy.

Je třeba, abyste prošel banky, směnárny nevím, a ptal se. Zřejmě také záleží na množství.

Další odpovědi
Pepa25

Uvedená hromádka mincí odpovídá zhruba 600 korunám … Směnárny mince neberou, tak nejjednodušší je je utratit nebo dát utratit někomu, kdo jede do Německa, Rakouska nebo na Slovensko … Nejjednodušší je proto drobné v cizí měně nesyslit a průběžně utrácet, ale samozřejmě nevím, jak jste k nim přišel (jestli jste třeba nevybral nějakou kašnu po turistech 🙂

nyjono

Zkus nějaký bazar.
Otázkou je, za co je chceš vyměnit.

WTLS

Lze vyměnit v jakékoliv směnárně, za poplatek 60%, takže co jste napsal má cenu něco přes 600kč, takže vám dají něco kolem 240kč

Arne1

Pokud to jsou € centy, tak je mám s eury ve zvláštní peněžence, příště se sejdou. Nejsem tak bohatý, abych vyhazoval peníze.
Pokud to jsou $ centy, tak ty neznám, asi by zbyly na památku. Případně kdybych potkal někoho kdo jede do dolarové oblasti.
Do zahraničí jezdí spousta lidí i několikrát do měsíce, tak někoho chyťte, akorát asi nedá plnou hodnotu.

Pokud bys byl z Brna, tak bych je klidně odkoupil. Jen by to nebylo za běžný kurs 25Kč ale trochu míň.

Crystal

Stačí mi napsat na Email za každé euro v centech dostanete 22,–.

michal.paces@seznam.cz

Pepa25

Prosím upřesnit: jaké centy (US, euro, …) a za co je chcete vyměňovat?