Lgee

Můžu si na internetu vzít jakýkoliv obrázek a uvést zdroj, nebo musím hledat mezi veřejně přístupnými obrázky?

Chtěl sem si vytvořit vlastní stranky, asi úspěšně nebudou ale zkusit se to může když to skoro nic nestojí, jde i o zábavu. Chtěl sem se zeptat jak je to s obrázky,ůžu si na internetu vzít jakýkoliv obrázek a uvést zdroj, nebo musím hledat mezi veřejně přístupnými obrázky? Tady na Odpovědích stačí dát také jen zdroj a to je všechno, ale to je nahrávání samotnými uživateli a to je něco úplně jiného. Jak je to s texty, musím psát vlastní, nebo můžu něco zkopírovat?

Nejlepší odpověď
Dochy

Ne, zdroj je tady jen pomůcka (tady na odpovědích) aby bylo možné ověřit zda lze obrázek tady vystavit. Měl bys zkontrolovat zda autor povoluje použití jeho obrázku na Tvých stránkách.

Jinak cokoli převzaté je vhodné ozdrojovat, jinak je to jako by ses chlubil cizím peřím (někteří autoři poskytující své výtvory pro volné využití ozdrojování nevyžadují, ale obecně je to norma – pokud použiji cizí výtvor, měl bych to uvést)

Další odpovědi
ivzez

Texty i obrázky musíte mít vlastní.

Obrázky lze použít i cizí → ovšem pouze se svolením
jejich autora a s uvedením zdroje.

Zkopírované texty jsou nesmysl. Buď máte o čem psát,
potom o tom pište a budete mít i nějakou návštěvnost.
Nebo nemáte lidem co sdělit (nemáte vlastní nápady),
potom je lepší na vlastní web zapomenout.

kelley

A doplnění k těm textům: zkopírovat je samozřejmě nesmíte (bez souhlasu autora), je to porušení autorského zákona… A taky mi uniká smysl založení stránek s okopírovanými texty odjinud. Obrázky se dají koupit ve fotobankách, tam je to ošetřeno i autorsky. A nebo vytvořit, vyfotit vlastní…