Ondrej01

Kde odstranit mateřská znaménka a pihy zdarma?

Zdravím, slyšel jsem, že někde vypalují mateřská znaménka a pihy zdarma, je to pravda? A kde? Kdyžtak mám ZP Metal-Aliance. Nejspíše nemám riziková znaménka, ale rád bych se pár zbavil. Děkuji.

Nejlepší odpověď
bolak

Půjdeš na kožní, ukážeš jim toho bubáka a řekneš že se to začalo před měsícem strašně svrbět a že máš pocit že se ti ta piha zvětšila. Případně, pokud bys to měl třeba v ksichtě (nebo v rozkroku), řekneš to samý, plus že ti to vadí při holení, že si do toho vždycky rejpneš a teče ti z toho krev.

Doktorka není neomylná, tudíž nebude nic riskovat a nechá ti to vyříznout chirurgicky. Chirurg to pošle na histologii a tím pádem nebudeš nic platit, ale riskuješ jizvu. Laserem by to bylo za 6 stovek ale za to bez jizvy (teda pokud ta piha samozřejmě nebude velká a chlupatá jak medvídek, to by se pak řešilo opět chirurgickou cestou).

Další odpovědi
anonym

Doporučuji Ti zajít ke kožnímu lékaři. Ten posoudí, která znaménka jsou riziková (ta se odstraňují bezplatně) a která by vyžadovala odstranění jen z kosmetického hlediska. Platí se za „kosmetické zásahy“.
Posouzení dermatologa bude stejně pro daný zákrok nutné.

Damiana

Přeji ti tvou jistotu (cituji): Nejspíš nemám riziková znaménka…
Jakýkoli chirurgický zásah do kůže musíš konzultovat s dermatologem. Jen šarlatán někde v kočárkárně s „laserem“ z Číny ti bez vyšetření provede tak závažný zákrok! Správně by se znaménka měla vždy vyšetřit (prosvítit), jestli nejsou problémová. Teprve potom se přistoupí k jejich odstranění. Pokud tě obtěžují nějak jinak, než jen z kosmetického hlediska, odstraní ti je zdarma. Jestli si je ale necháš vyšetřit na nějaké soukromé klinice se specializací na plastickou estetickou chirurgii, budeš platit i jejich vyšetření. Doporučuji zajít na kožní v místě bydliště, lékař rozhodne co a jak a rozhodnutí na případné odstranění je přece jen příjemnější, pokud víš, že jsi zdráv. 🙂