Zlatý

Kde jste byli 17.11.1989?

Jak jste tento den prožívali?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Bylo mi 16 chodila jsem do druháku, zatáhla jsem školu a byla se svým klukem, šli jsme se kouknout, ale jen na chvíli. Takhle jsem nechodila do školy cca týden, pak jsem z toho doma měla pěkný průšvih,,rodičům jsem tvrdila, že chodím do školy.

Další odpovědi:

Zlatý

Byly mi čtyři roky, byla jsem doma a motala se pod nohy rodině při shonu při chystání babiččina pohřbu. Ten byl 19. listopadu a naši až ten večer asi po týdnu měli čas konečně zapnout televizi - a nestačili zírat. Dalšího rána jel táta do Rakouska na služební cestu a když po nich rakouští celníci na hranicích nechtěli pasy, usmívali se a ukazovali jim zdviženýma prstama V na znamení vítězství, došlo mu, že to asi fakt je definitivní.
Mimochodem, rodinnej talent k unikání zásadním dějinným událostem jsem podědila i já :o) v době Interntu a mobilů jsem dokázala až 12. září 2001 s údivem zaregistrovat, že se předchozího dne stalo něco sakra vážnýho. A to jsem normálně chodila do školy a běžně fungovala. Jsem zvědavá, co budou jednou ignorovat moje/bratrovy děti...

Zlatý

Možno vás prekvapím, ale normálne som pracovala. Dokonca aj v ďalšie dni. :-)

Zlatý

Byla jsem doma,koukala na tv.A počítala kolik mě bude až až... Tu bude ta země neomezených možností....A jsem spokojená.

Zlatý

V práci. Někdo stávkoval, já ne.

Stříbrný

To si pamatuju, byl jsem v práci na ranní a jinak potom při TV.

Zlatý

Toho večera jsem byl s přáteli v restauraci.Až v sobotu, kdy se konala burza s gramofonovými deskami jsem se dozvěděl plnou pravdu co se skutečně odehrálo.

Zlatý

Bylo mi neco pres 13,byla jsem v 8.tride ZŠ a zrovna jsem mela nastipnutou klicni kost,takze do skoly jsem nechodila.Velkou zmenu jsem nijak nepocitila,vzpominam si,ze ve skole jsme soudruzce ucitelce najednou zacali rikat pani ucitelko,a trochu pozmenilo ucivo.

Pokročilý

Coby žák třetí třídy ZŠ jsem se vracel autobusem (pamatuju si, že měl SPZ PS 69-78 :-) ze školy v přírodě. Ještě den předtím nás soudružka učitelka učila písničku o tom, jak balalajku Aljoša zrobil :-)

Zlatý

Byla jsem doma , sledovala jsem událost v televizi.

Bronzový

Já jsem koukala na televizi a chystala se slavit narozeniny....
Jéžiš, už ani nevím kolikáté...
No, ale prožívala jsem to, to jo.
Čekala jsem, že se něco bude dít a že bude líp...!

Bronzový

Byla jsem tenkrát v práci a myslím,že mi vůbec nedocházelo co se děje.Všichni o něčem mluvili a byli hrozně důležití,ale mě se to nějak netýkalo.Na víc vedení zahlásilo,že kdo opustí pracoviště ,tak dostane výpovědˇ.

Jó, to já jsem byl ještě na houbách, přátelé... :-)

Stříbrný

já byla na houbách ;)

Diskuze k otázce

Zlatý

Terryle

V odpovědích jsem narazila na větu, která mě docela překvapila a zajímalo by mě, jestli s ní souhlasíte i vy ostatní...

"Čekala jsem, že se něco bude dít a že bude líp...!"
Mili, opravdu si myslíte, že je dneska hůř než tenkrát? :o(
Vždyť se podívejte kolem sebe... většina z nás má auta, má velké televize, jezdíme na dovolené do zahraničí, děti můžou studovat. Města jsou opravená a pěkná, můžeme komunikovat se světem...
To bylo tenkrát opravdu líp? V čem, prosím vás?

Zlatý

aramah

Terryle souhlasím, já bych neměnila ani náhodou.

Zlatý

Terryle

Dík za podporu :o)
Jinak já to neřekla úplně přesně, nebo spíš tou poslední větou jsem to převrátila. V něčem asi určitě líp bylo, ale když se to shrne, tak myslím, že dneska ta pozitiva určitě převládají...

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.