broda1

kauce bytu

Dobrý den,zaplatil jsem kauci ve výši 8850kč,tuto kauci když jsem hradil jsem byl rozvedený,pak jsem se oženil a opět rozvedl. Dobrovolně jsem přenechal byt bývalé ženě ale až po rozvodu! mám nárok na tuto kauci zpět?tato kauce zůstává u RPG na tomto bytě. Kauce bude vrácena nájemníkovi tehdy když ho bude vracet nebo měni.Je teda bývala žena povinná tuto kauci mne vrátit? Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Dobrý den. Píemný záznam mám, kdýž jsem žádal RPG aby byt přenechali pí.xxxx.Znění textu:Žádam o prodloužení nájemní smlouvy z automatickým prodloužením. Já niže jmenovaný, zároveň žádam aby byla smlouva napsaná pouze na pí.xxxx. Po rozvodu se v bytě nezdržuji.

Odpovědi
standa

Z vašeho příběhu je důležitá věta „Dobrovolně jsem přenechal byt bývalé ženě…“

Nejspíš o tomto přenechání není žádný písemný záznam, takže půjde o ústní dohodu.

A pokud není dohodnuto jinak, tak by mělo obecně platit, že pod pojem „přenechání“ spadá nejen ´právo nájmu´, ale i všechny aktiva i pasiva k tomuto právu nájmu náležející, takže jste podle mého názoru bývalé manželce „přenechal“ i právo na tu kauci, která se jednou bude vracet poslednímu nájemníkovi.