kauce bytu

Dobrý den,zaplatil jsem kauci ve výši 8850kč,tuto kauci když jsem hradil jsem byl rozvedený,pak jsem se oženil a opět rozvedl. Dobrovolně jsem přenechal byt bývalé ženě ale až po rozvodu! mám nárok na tuto kauci zpět?tato kauce zůstává u RPG na tomto bytě. Kauce bude vrácena nájemníkovi tehdy když ho bude vracet nebo měni.Je teda bývala žena povinná tuto kauci mne vrátit? Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Dobrý den. Píemný záznam mám, kdýž jsem žádal RPG aby byt přenechali pí.xxxx.Znění textu:Žádam o prodloužení nájemní smlouvy z automatickým prodloužením. Já niže jmenovaný, zároveň žádam aby byla smlouva napsaná pouze na pí.xxxx. Po rozvodu se v bytě nezdržuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Z vašeho příběhu je důležitá věta "Dobrovolně jsem přenechal byt bývalé ženě..."

Nejspíš o tomto přenechání není žádný písemný záznam, takže půjde o ústní dohodu.

A pokud není dohodnuto jinak, tak by mělo obecně platit, že pod pojem "přenechání" spadá nejen ´právo nájmu´, ale i všechny aktiva i pasiva k tomuto právu nájmu náležející, takže jste podle mého názoru bývalé manželce "přenechal" i právo na tu kauci, která se jednou bude vracet poslednímu nájemníkovi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.