huxa

Kamarádka mi chce přichystat irskou kávu, co to je?

Nejlepší odpověď
www

Čeče, nemáš net, či jsi jen líný? 😉

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=ir­sk%C3%A1+k%C3%A1va&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&sky=­mrdr&redir_es­c=&hl=cs&

Další odpovědi
quentos

rozpustná se šlehačkou a panákem irské whisky do toho. Výborná, závidím ;{)>

anonym

Irskou kávu připravovala sestřenice tak, že do sklenice nalila lžíci tekutého medu na ni nalila skleničku irské whisky (proto irská káva), zapálila, opatrně dolila silnou horkou černou kávou a ozdobila šlehačkou.
Je to moc dobré.

mojitek

Pravá Irská káva se připravuje ze silného espressa,třtinového cukru a panáka irské whiskey do čiré sklenky,to vše se promíchá a navrch se přidá šlehačka napůl tekutá-napůl vyšlehaná,šlehačka má mít lávový efekt.. Ale kamarádka Vám to nejspíš přichystá z instantní kávy,nějaké whisky/whiskey a navrch dá rostlinnou "šlehačku"ve spreji a dá Vám k tomu řepný cukr. Pak dejte vědět jak to dopadlo 😉 Jinak je to dobrý drink který se -v originále- počítá mezi horké míšené nápoje
Doplňuji:
hanny 2 : toto ale v žádném případě není pravá Irská káva.Je to jen jedna z jejich obdob,kterých jsou desítky…

hanny 2

Jedna z ingrediencí irské kávy je irská whisky.
Doplňuji:
Recept např. http://www.la­buznik.com/re­cipe.php?ID=25667

anonym

Jazyková poznámka.

Irská whiskey.

Pepa88

Udělá ti kafe a naleje do něj whiskey.

huxa

děkuji vám všem za odpovědi, asi si ji začnu vařit dle vás i doma a otestuji všechny varianty

mojitek-bylo to hodně silné, normální lidé by jen tak asi nepřežili takovou dávku kofeinu, nebyla to čerstvá překapávaná káva bohužel. Poté tam dala tullamore dew- k mojí potěše to dala 1:1 a ozdobila šlehačkou ke šlehání vyšlehanou až do naprosté stuhlosti

mojitek

Nemáte zač.Mnoo,ona pravá Irská káva ani nemá být slabá..Tullamore Dew je Irská whiskey,takže ok a i když šlehačka byla tuhá,to neva.V domácím prostředí kamarádka udělala co mohla.