IK

Kam vyhodit prázdnou kazetu z inkoustové tiskárny?

Koupila jsem si levnou inkoustovou tiskárnu HP…říkala jsem si: to je dobrá značka, laserové kartridže se dokonce dají poslat zpět poštou bezplatně (aspoň to tak nedávno bylo) Ale tahle má takovou spotřebu těch náplní..malých plastových nádobek.. do plastů to asi nebude, je to moc kompaktní, nebezpečný odpad to také není. Prodejce si myslí že to mám prostě vyhodit..já bych vyhodila raději celou tiskárnu…ale to není řešení.

Nejlepší odpověď
www

Jednoduché.
Buď do popelnice, nebo odevzdat do sběrného dvora, což je ekologičtější 😉

Další odpovědi
venkovan

Vyhodil bych tiskárnu. To je řešení. Ale otázkou je zda ta nová nebude mít stejnou spotřebu inkoustu, jen větší kazety kde náplň déle vydrží.
Je to plast s kovem a tak bych to dal do sběrného dvora. Je otázkou, zda ty kontakty nejsou vhodné k recyklaci v elektronice používají kvalitnější kovy a přo spotřebě kazet v tiskárnách to nebude zas tak malé množství..