Avatar uživatele
tomas1541

Co si myslíte o recyklaci ?

Vy sami recyklujete ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3234 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Ano

Samozřejmě je recyklace v dnešní době velmi důležitá. Odpadů je velmi mnoho a je potřeba je třídit. Papírové obaly jsou velmi velké ( vůči tomu co obsahují ) a třeba plastové láhve je úplná zbytečnost. Třídění papíru a skla je také důležité. Na planetě Zemi je nás moc a potom vyvstává otázka : Kam s ním ? ( odpadem ). 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ne

Běžně nerecykluji, nemám na to technologická zařízení. Recykluji jen bioodpad. Ostatní pečlivě třídím už řadu let.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Ne

Doplňuji:
Nerecykluji – stejně jako všichni, kteří odpověděli „ano“.

Třídění odpadů, případně využití zbytků je něco jiného než recyklace.
Myslím, že v domácnostech nikdo nemá zařízení pro recyklaci.

Upravil/a: ivzez

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

Doplňuji:
Tak já nevim, snad myslíme ty i já stejné ano, tak jestli ty ano, tak já stejné ano 🙂 Ano recyklaci… U nás na venkově přivezli novou krásnou hnědou (myslím teda že je hnědá) popelnici na bioodpad – šlupky ze zeleniny a ovoce, trávu, je tady už asi měsíc a vevnitř je myslím jen zbloudilej pavouk, sbírat na venkově bioodpad se mi zdá zbytečné, to každý hází králíkům, nebo do kompostu, na hnůj…:-O

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

Ano

Doplňuji:
vzhledem k hromadám „bordelu“ který po sobě my lidstvo zanecháváme svým dětem a vnoučatům, se snažím recyklovat vše, co jde…naštěstí mám barevné kotejnery pár metrů od domu a doma několik košů na třídění, takže mi to problém nedělá…a kontejnery na to co nemám u nosu (elektro, oblečen) jsou do kilometru, tak to taky není problém a navíc to není častý odpad…prošlé léky nosím do lékárny …sice mne mrzí, že není ještě něco na kov, hliník, ale občas je zavezu do sběrného dvora…loni nám technické služby „nacpali“ i hnědou popelnici na bioodpad (na úkor svozu směsného odpadu), a i když máme kompost, tak recykluju víc i tenhle odpad, protože staré pečivo tenkrát šlo do netříděného…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ano

Ž nás bohužel nezachrání !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Ne

Nerecykluji, ale poctivě třídím. Překvapuje mě převaha odpovědí „ANO“, zajímalo by mě jak to v domácích podmínkách děláte. Dovedu si to představit pouze u bio-odpadu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamix

Recyklace je sice fajn, ale člověk prostě nemá jistotu zda se jeho vytříděný odpad skutečně někde zrecykluje nebo jestli náhodou neskončí na skládce nebo spalovně. Myslím si proto, že je taky důležité se zaměřit na to aby odpad vůbec nevznikal, nebo zkusit upcyklovat viz.. https://www.pi­xolive.cz/tipy-a-rady/upcyklace/ Tedy dát předmětu druhý život vlastnoručně.

Avatar uživatele
Vinpe

Třídit by se měly i kovy. Některých městech nejsou kontejnery na kov.
Lidé je hází do směšného komunálního odpadu. Na skládce kovy zreznou, nic z nich nezbyde.
Kovy jdou skoro 100% zrecyklovat.

před 1312 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Hezký příklad špatně (nepřesně) formulované otázky (viz odpovědi Drapa a ivzez) …

před 3233 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek