Werwolfo

Kam mám teď jít?

Ahojte ;) Dostal jsem se na AG Štěpánská a gymnázium Omská a váhám kam jít. Víc mě láká AG Štěpánská, ale bojím se, že učení na mě bude příliš těžké a nebudu to zvládat.. další nevýhoda je, že škola nemá vlastní jídelnu, ale to je drobnost :D g. Omská mám dál (což mi nevadí), má vlastní (velmi dobrou) jídelnu a chodí sem můj mladší bratr. (osmileté gymnázium) Nevím kam jít – obě školy jsou pro mne velmi vyrovnané :( Máte s nimi nějaké zkušenosti a nebo nějaký názor, který by mi mohl pomoci se rozhodnout? Budu rád za cokoliv!
Díky. :)

Nejlepší odpověď
anonym

Gymnázium je škola, u níž se předpokládá pokračování na vyšší – vysokoškolské úrovni. Rozhodně bych tedy volila tu školu, která je známá lepší přípravou studentů k dalšímu studiu.
Dalším aspektem je, zda potřebuješ mít v poledne teplé jídlo. V tom případě bych volila školu s funkční jídelnou.
Jako rozhodující bych brala opravdu kvalitu přípravy střední školy pro další studium. Náročnost neber podle současné situace. Můžeš být na přísnější škole úspěšnější než na té s benevolentnějším přístupem. Tohle bude záležet na Tobě.

Další odpovědi
emoil

zkusenosti zrovna s temito skolami nemam, ja chodim na obycejnej gympl a da se zvladnout uplne v pohode ikdzy jsme z toho taky mela strach… AG vypada ze je lepsi co se tyce vyuky tak za sebe bych sla tam.. a kdyz nebudes stihat da s eprestoupit :) a ta jidelna.. :D to bys nejak prezil :)) no je to hlavne tvoje da se rict zivotni rozhodnuti do keryho ti nema nikdo pravo kecat.. ale za sebe bych sla na tu tezsi skolu :) hodne stesti pri vyberu!!

NemamSlov

ked sa nevies rozhodnut, velmi dobre si to popremyslaj, vypis si minusy a plusy a rozhodni sa podla toho :)

I_hate

Šel bych tam, kde si myslím, že to celkem v pohodě zvládnu. Osobně by se mi nechtělo třeba v půlce přecházet na jinou školu. Doufám, že mi za pár let nepříjdeš vynadat, co jsem ti to poradil? :D Poslední slovo kam jít, je samozřejmě na tobě.