Kura

Kam mám nahlásit člověka, který je dlužník a prokazatelně pracuje na černo a dluhy neplatí ?

Tento člověk má dům s manželkou, na kterém jsou tyto závazky (podle KN) :

Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti
Nařízení exekuce
Předkupní právo
Věcné břemeno užívání
Zástavní právo exekutorské
Zástavní právo smluvní
Zástavní právo soudcovské

Prokazatelně vytváří činnost, za kterou je placen penězmi na ruku a nestará se o splácení dluhů.

Je na takové lidi v teté republice bič ? Nebo se můžou smát do aleluja, že dluží kdovíkolik a kdovíkomu a nestarají se o splácení ?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Dluží ten člověk tobě, případně někomu z tvých bližních, nebo ho chceš jen „napráskat“? V druhém případě bych doporučila uliční výbor.

Další odpovědi
Drap

ˇuřad práce, popřípadě finanční úřad

hanny 2

Taky ho můžeš „napráskat“ exekučnímu správci,který ho má na starosti.Vím o případu,kdy paní postižená exekucí měla problémy s tím,že jí dcera darovala zájezd do Egypta,ona tam byla a potom z toho měla problémy s exekučním správcem – měla mu to říct,ten zájezd se měl prodat a peníze použít k umoření dluhu!

Mapel

Ten bič je dost složitý. Prokazatelné jsou pouze policejní důkazy. Měla by to převzít hospodářská kriminálka, ta sehnat důkazy a pak už může být postaven před soud. Dobrý právník soukromé důkazy smete ze stolu a soud je nebude brát v úvahu. Rada zní jít na policii a pokud ta nebude reagovat (což se často stává), tak na kriminálku.

warp09

Dobrý den,
nevím jestli je to shoda okolností, ale mám totožný problém a řeším tu samou situaci. Možná se jedná o stejného dlužníka. Vím na 100%, že dlužník pracuje a dostává peníze na ruku a nekomunikuje a je mu vše jedno. Na jeho nemovitosti jsou stejné břemena a mně dochází trpělivost. Také bych rád věděl co s tím mám dělat. Popřípadě se můžeme kontaktovat a zjistíme zdali nejde o stejného dlužníka. Pěkný večer.