skipi

Věcné břemeno – co s tím?

Dobrý den,
mám ve vlastnictví byt s věcným břemenem dožití nevlastní matky. Ta si chce do bytu nastěhovat svoji dceru a vnučku. Má na to právo? Věcné břemeno je pouze ve prospěch této jedné osoby (mé nevlastní matky). Děkuji, PK

Nejlepší odpověď
člověk

s jakýmkoliv nastěhováním musíte souhlasit vy,nedopusťte dlouhodobý pobyt,choďte byt často kontrolovat
A HLAVNĚ NEPŘIPUSŤTE TRVALÝ POBYT,PAK BYSTE SE STALA JEN PRONAJÍMATELEM
a ještě jedno jak pobyt rodiny u vašeho břemene bude delší než 48 hodin,nejedná se o návštěvu a tak můžete požadovat finanční vyrovnání a hlavně požádat policii o vyklizení bytuna jednání s takovýma lidma si berte vždy zapnutý diktafon.

Další odpovědi
Jambalaya

Právo na to samozřejmě má. Pokud byt bude v rozsahu určeném smlouvou o věcném břemeni užívat sama, či s někým jiným, je její věc.
Dcera s vnučkou zde nemůžou mít trvalé bydliště, neboť k tomu by potřebovaly váš souhlas. Po zániku věcného břemene se samozřejmě budou muset z bytu odstěhovat.