Complex

K čemu se používají entlovací nůžky?

Nejlepší odpověď
ivzez

Entlovací nůžky se používají k začištění okraje látky,
ušetří to trochu času a práce při šití.

Ale funguje to jenom u látek, které se moc netřepí. Pokud
ano, vytřepí se časem i okraj odstřižený entlovacími nůžkami.
(Třepící se látky je lepší entlovat šicím strojem.)

Další odpovědi
Drap

Po zastřižení zubatými nůžkami se okraje látek méně třepí.

Dochy

K entlování, k čemu jinému??

Jde o úpravu kraje látky. Buď se entluje šitím – kraj se obšije aby se netřepil, nebo nůžkama – stříhá se cikcak (teda ty nůžky stříhají cikcak „sami“) – potom když se začne vylézat nitka, nevytáhne se z celé látky ale jen z toho jednoho „růžku“

aliendrone

Jak z názvu vyplývá – k entlování. Stříhat papír s tím také jde. Nebo plátky sýra, když nemůžeš najít (denodenně 100× používané ;) :D) zdobící kolečko. :D