Džanička

Nevíte, jestli existuje ruční a domácí stroj nebo něco podobného, abych mohla ustříhnout látku.....

.....a aby se mi ten střih ozdobně zatavil a netřepil se. Používá se to hlavně u ubrusů a deček, ale nevím jak správně to pojmenovat.. Díky..

Nejlepší odpověď
hanny 2

Ano existuje,ale je elektrický, jmenuje se OVERLOCK a vyrábí se různé značky.Podívej se třeba sem :http://www.raj-siti.cz/overloc­ky/cz/c-909/?sklik
Ruční neznám,jedině zubaté nůžky.

Další odpovědi
Hlada

Myslím, že pro domácí použití jsou jen zubaté nůžky.

mosoj

K šicímu stroji mám daleko, ale látku bych obšíval a ne zatavoval. K tomu slouží ten OVERLOCK.
Doplňuji:
Obšívat nebo entlovat ozdobným stehem se dá i na normálním šicím stroji. Máme 35 let starou Veritasku a umí to.

hanulka11

entlovací nůžky/cikcaky/ ale nejsou vhodné na všechny látky …na třepivé je lepší jak radí tu nademnou obnitkovač overlock

Nikkol

existují i overlockové nástavce na obyčejné šicí stroje.