leporela22

k čemu jde využít stabilizovaný zdroj napětí a proudu?

ve škole jsme vyráběli stabilizovaný zdroj napětí a proudu tet doděláváme nabíječku ale nevím kde to jde využít.byla to ročníková práce.
k čemu jde využít stabilizovaný zdroj napětí a proudu?
proud max 30A a napětí 30A
Doplňuji:
Ano 30A a 30V je tam docela velké trafo stálo 500 a davá to max 30V

Odpovědi
anonym

Předpokládám, že v parametrech máš překlep a jedná se o „proud max 30A a napětí 30V“ (mimochodem, to už je skoro ´svářečka´ 😉 ).
Stabilizovaný zdroj potřebuješ všude tam, kde by výkyvy (kolísání) napětí způsobovaly problém – napájení ´jemné´ elektroniky (typicky počítač, audiozesilovač…).
Proč se nezeptáš učitele? – pochybuju, že by vám řekl ´dělejte něco, o čem nic nevíte´.

Hykam

Pokud je to regulovatelný zdroj, tak najde uplatnění hlavně v dílně nějakého elektronika na napájení, oživování a hledání závad různých obvodů.
Pokud je napětí stabilizovaných 30V, tak využití budeš hledat velmi těžko.

Mowla: do svářečky to má hodně daleko.

mosoj

No tak třeba ta nabíječka k tomu má velmi blízko. Záleží jakou nabíječku děláte, jestli s napěťovou nebo proudovou charakteristikou.

Proč by to nemělo blízko ke svářečce ? Se 40 V a 40 A se svařuje s 1,5mm – 2mm elektrodami .

Dochy

Trochu se mi nezdá těch 30A. Trafo na 900W bych tipnul spíš na 5000 než na 500kč.
Stabilizovaný zdroj s nastavitelným napětím a proudem má využití především v laboratoři elektronika. Lze použít pro napájen různých zařízení. Zkušený elektrotechnik jej může využít i pro dobíjení běžných akumulátorů – především automobilových…

klob1

my by jsme potřebovali trafo,zdroj..z 230V na 24V 100W a za nějakou rozumnou cenu..???