Jste pro vystoupení České republiky z EU?

Politici nás přesvědčují, že když jsme měli vstoupit do EU, tak většina lidí byla pro.Jenže oni nějak nechápou, že po zkušenostech co všechno nám diktuje Brusel, že lidi chtějí odejít.
Ono je to jak v manželství.Při prvním zamilování se berete, ale po nějakém čase zjišťujete, že to s manželkou neklape a jdete k rozvodu.
Takže manželství s EU jsme si vyzkoušeli a teď bychom se rádi rozvedli, protože to není partner pro nás (více nás omezuje nežli nám dává).Nebo za pár let dopadneme takto „Bruselu se nelíbí, že Slovensko preferuje domácí potraviny“ celý článek zde http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/394686-bruselu-se-nelibi-ze-slovensko-preferuje-domaci-potraviny.html

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne. Brusel nás sice v něčem omezuje, ale to probíhá ve všech zemích. Je to snaha o hospodářské a legislativní sjednocení. Jako člen hospodářské velmoci jsme protiváhou americké ekonomice a máme stabilnější postavení. V případě hospodářského úpadku nám může pomoci. Máme desítky miliard dotací ročně navíc do státního rozpočtu. V porovnání s RVHP, kdy moskevští bolševici rozhodovali, co která země může a nesmí vyrábět, to je úplná idyla.

Další odpovědi
gecco

Ne, nejsem – nesouhlasil bych s opuštěním EU…
Kromě toho, co napsal Kepler – by se ti všichni podnikatelé, kteří obchodují s jinými státy EU ´pěkně poděkovali´…
___
Lahny – čističky odpadních vod nejsou nutné proto, že nějaký pantáta v Bruselu dostal nápad – ale proto, aby se zbytečně nepoškozovalo životní prostředí (ano – přístup komunistů, kteří na ŽP káleli přímo i obrazně, byl snazší)…

jirka F

ano i když by to znamenalo hodně nevýhod jsem teda pro aby Čr vystoupila z EU.

Lumpo

I když by to znamenalo hodně nevýhod tak bych byl pro , aby ČR vystoupila z EU .

mosoj

Česká republika již dávno není schopna samostatnosti. To se amíkům podařilo dokonale.

xxx3

To už tady bylo patrně víckrát.
Odpověď – V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ! Stížnosti na Brusel jsou takovým českým folklorem, který se snaží zakrýt realitu – na rozhodnutí EU máme přímý vliv a na řadě věcí se podílíme osobně, ba dokonce jsme někdy papežštější než papež (připomínám tu „nutnost“ balit koblihy do igelitu, kterou nám před lety nadiktoval Brusel, ale záhy se ukázalo, že to byla iniciativa čistě domácí). Když nevíš na co se vymluvit, sveď to na EU. Naši národovci si vůbec neuvědomují, že jako suverénní stát máme na mezinárodním poli velmi slabé karty v ekonomice a možná ještě horší v obraně. Musím říct, že mám někdy i zvrhlé přání, abychom opravdu z EU vystoupili a ono by se brzy ukázalo, jak na tom jsme (velmi rychle by vzaly za své ty představy, že si to můžeme ve vztahu k EU snadno zařídit na způsob Norska, či Švýcarska – což mimochodem ani Norové a Švýcaři nemají zadarmo!). Osobně bych ovšem patrně zamířil definitivně do zahraničí.

Rommart

Rozhodně ANO!! Důvody tady již byly uvedeny. To platí i pro NATO.

Emefej

Nejsem.

anonym

Já rozhodně ano a jsem přesvědčen, že to bude během pár let. To se ale musí z parlamentu vyházet nejméně 3/4 poslanců a na jejich místa volit lidi pro lidi.

Tady se vyjádřila tisícina ‰ o nevystoupení z EU, ale většina rozumně uvažujících obyvatel je o vystoupení z EU i NATO. Podívejte se na různé diskuze na toto téma a …

STRUCTOR

ano, rozhodně vystoupit a využit možnosti jako např. Švýcarsko a zůstat „jen“ v Shengenu. Zůstaly by jen výhody a nevýhody by zůstaly v EU.

Kryšpín

Správně Kepler, moskevští bolševici rozhodovali, bruselští kamarádi jenom nařizují třeba kvoty uprchlíků, úspory energií, ohnuté okurky, másílko není másilko, syrečky, rumečky, kadeřnické podpatky, návrh zakročit proti polské vládě a.t.d., to jsou jenom drobnosti, rovněž nevyčerpané grošáky a ty vyčerpané se občas rozkutálej v v dolině české pro známé, prostě naše elita a její schopnosti, včetně nařizování je super, jenom jsem četl úvahu ve Švýcarském tisku, že paní Angela dostává pokyny od strýčka Sama, tudíž ta rovnováha s USA je možná velmi dobrá, dloudobá.

ten který je

Možná by bylo lepší EU reformovat a zbavit jí pošahaných neomarxistů a různých bývalých radikálních levičáků.Tihle pomatenci ženou Evropu třetí světové válce vstříc.

AmazedWolf

Jsem pro, ale nejsem si jistý, jestli by ČR byla schopná samostatnosti, když nás Unie a USA dokázaly tak rojeat.

jirkajirka

Kepler:Máme desítky miliard dotací ročně navíc do státního rozpočtu. Tady můj dotaz. Kdo ty miliardy nám dává? A my nemusíme nic platit ? Myslím si že to co musíme odevzdat do společné pokladny tak s bídou polovinu dostanem zpět.

xxx3

hmmm…pěkný pocit…zdroj by nebyl?

dudu

Vy dva staromilci, kteří nevědí co chtějí a nepřestanou dokud to nedostanou, Vám nestačí, že díky NATO a sjednocené Evropě se zde 70 let neválčí! Žijte si prosím nadále v tom vašem virtuálním bývalém socialistickém ráji, ale přestaňte už oblbovat všechny, kteří tuto éru neprožili a na rozdíl od nás starších tzv. nevědí svoje.

anonym

Dudu, díky NATO se bude po 70 – ti letech válčit v Evropě!

anonym

pro dudu
A není to také zásluhou zaniklé Varšavské smlouvy?A možná že i diktatury komunistů.Podívej se ve světě, kamkoliv USA přijeli vyvážet svoji demokracii, tak tam se válčí.Sice v těch zemích vládl diktátor, ale jak ho amíci svrhli, tak tam je občanská válka.
A myslíš, že tu válku tam rozpoutali komunisti?

dudu

No jistě, celé toto uskupení mělo obranný charakter a asi proto v jejich plánech převládaly plány překvapivě převálcovat tanky celou západní Evropu a to tak zvané středoevropské válčiště obětovat hned v prvním tahu své mírumilovné mise.
Zůstaňme u nás v Evropě. Lahny, na amíky máme asi stejný názor.

dudu

Lahny, už jsem ti několikrát naznačil, že jsi diletant, který si nevidí na špičku nosu. Zkus se oprostit od svého zaprděného domečku, přečti si a hlavně zamysli nad tím co napsal kolega Kepler. Každá převratná věc se rodí v bolestech.

anonym

Dudu, já si převratnou věc představuji jinak!

anonym

Přesně jsi to vystihl…socialismus se také rodil v bolestech, tak jaký je v tom rozdíl co píšeš.Tak jako dnes, tak i minulosti se říkalo KDYŽ SE KÁCÍ LES, TAK PADAJÍ TŘÍSKY.A jak je vidět, nyní jsi přiznal, že toto pořekadlo platí pokaždé, čili platilo i při budování socialismu.
Akorát tam na to dohlíželi ruští poradci, dneska Brusel.
A jak jsem psal v otázce, manželství se taky rozvádí, proč by se nemohlo rozvést manželství s EU?Proč se politici BOJÍ referenda?

anonym

gecco
Ale životní prostředí znečišťují i sami podnikatelé respektive podnikající organizace.
Co hektarů zemědělské půdy zmizelo jen kvůli novým průmyslovým zónám (fabriky uprostřed měst chátrají a na zelené louce se staví nové montovny), co zeleně a hektarů zmizelo kvůli NEPOTŘEBNÝM super, hypermarketům a jejich parkovištích, co hal a skladovacích prostor lehlo popelem jen proto, že se tam navezl německý odpad a pak se to zapálilo.Co lesů se vykácelo kvůli novým sjezdovkám a vlekům a opět s přilehlými parkovišti.Dnes a denně vidím jak se znečišťuje životní prostředí už jen tím, že TISÍCE kamionů brázdí naši republiku s přetíženými auty a železnice zeje prázdnotou.
Takže neházej všechno na komunisty, dnes se to děje také, ale zase trochu jinak.

gecco

Naprosto nehážu „vše na komunisty“…
😉
Ale

  • rozloha lesů od 1989 vzrostla
  • čistota vod se po ´89 změnila až neuvěřitelně (víš, že ve Vltavě v Praze žijí pstruzi?)

😉
To bylo jen k té čističce, kterou jsi zmínil…
😉

anonym

pro Kepler
Ale v Moskvě rozhodovali o tom, jaké máme vyrábět nákladní, osobní auta, lokomotivy atd. ALE NELEZLI NÁM DO DOMÁCNOSTÍ.
EU nám leze do domácností tím, že nám určuje jaké žárovky si máme kupovat (mimochodem zase kšeft pro ně, protože tím se naše žárovky likvidují), že máme mít čističky u baráků (mimochodem ty si myslíš,že důchodci mají na to aby si pořizovali čističky za 100 tisíc..vím, že tolik nestojí, ale když si vezmeš veškeré náklady tak to na ty peníze vyleze) atd.Určuje kolik můžeme chovat dobytka, prasat, kolik můžeme vyrobit mléka, cukru atd.Kvůli EU jsme museli likvidovat cukrovary atd.Čili kvůli RVHP PLNÁ ZAMĚSTNANOST, kvůli EU NEZAMĚSTNANOST.
A jak vidíš, Slovensko se jim nelíbí kvůli potravinám a za chvíli budou šikanovat i nás.
A pokud vezmeš, že dostáváme dotace, takže kdybychom ty peníze co tam dáváme sami investovali, tak jsme na tom stejně a na druhé straně, většina dotací JE ROZKRADENÁ nebo se používají na projekty, které nám nic nepřinesou, ale dělají se jen proto, že na to EU dá peníze.
Vidím to z blízkého města.EU dala peníze na silnici.Tak se rozkopala a udělala se nová.Pak ji znova rozkopali, protože se dělala kanalizace.Po několika letech se to znova rozkopalo, protože se dělaly nové chodníky a přechody.
Když jsem se na to ptal, jak je to možné, tak bylo řečeno, že EU NEDÁ PENÍZE NAJEDNOU, ale na každý projekt zvlášt a na to se musí žádat.Takže takhle fungujou dotace z EU.8 let rozkopané město!!!

anonym

Kepler, RVHP nenařizovala ohnuté okurky, změnu názvu Rum, pomazánkového másla, nezrušila cukrovary v Česku, aby nekonkurovala SSSR, a mnoho dalšího a dalšího.