FandaLanda

Jste hrdí Čechoslováci?

Milióny parazitů na slávě se přiživuje, jak pošpinit druhýho a závody, kdo víc vybonzuje. Mračna zlodějů se na ulicích pohybuje, slovo už nic neznamená, nechuť všema prostupuje! Československý holky, československý kluky, československý pivo obklopuje! Zachraňme si čechoslováctví, co nás tady všechny spojuje!! Já sám jsem Čechoslovák a moc si toho vážím. Bohužel v dnešní době oficálně už jen Čech. A co vy? Dnes je 104 let…

Nejlepší odpověď
aevul

Ne, jsem hrdý Čech. Československo byl omyl, experiment, který naštěstí nevyšel. Spojit dva národy, které nemají nic společného? Díky, stačilo a nikdy více.

Další odpovědi
Rokio

Ne, jsem český patriot.

Drap

I když už jenom Čech, tak považuji rozdělení republiky za hrubou politickou, sociální i lidskou chybu. Bylo to v podstatě jen naplnění ega několika pomatených politiků a nám jako státu to pouze uškodilo.

paul1

Jsa rodem Moravák, cítím se stále Čechoslovákem a nehodlám to měnit. Také proto, že před lety byla republika rozdělena za účelem zbohatnutí pár spekulantů.

FandaLanda

Rokio, to jsem velmi rád. Ale nezapomeň, že Čechové jsou Slováci. A Slováci Čechové. Všichni pocházíme ze slovanského Kyjeva a okolí, kde Slované poprvé zřeli světlo světa. Máme stejný pochod na západ (stejně s Poláky, Lužickými Srby a dalšími) a následně Velkou Moravu, kterou tvořili Moraváci, Slováci, Slezané a Čechové. Potom jsme bohužel byli okradeni a krutá nadvláda Maďarů způsobila nenávist Slováků vůči nim. Ale v 16. století jsme se opět oficiálně stali stejným státem, protože jsme byli pod Habsburskou monarchií (i když oni byli bohužel stále Uhrami). A následně jsme se opět dostávali blíže k sobě a ovlivňovali se navzájem a všichni víme, jak to pokračovalo. Buďme hrdí, že jsme Čechoslováci!!

led

FandaLanda, mýlite sa. Česi nie sú Slováci, aj keď majú korene od Slavenov. Nie Slovákov!
Ďalšia chyba, Slovania, nie Slováci, v čase slávy Východných Slovanov a založenia Kyjeva boli už aj v oblasti dnešného Slovenska a Južného a Stredného Poľska (dnes nazývaní ako Západní Slovania). V čase keď Kyjevská Rus podľahla Avarom práve Západní Slovania (prirodzene nie sami) ich prienik do Európy zastavili. Vtedy sa datuje vznik Veľkomoravskej ríše, ktorá sa západnou hranicou prenikala do územia pod vládou Čechov.
Takto by som mohla pokračovať až do súčasnosti.

FandaLanda

A já snad tvrdil, že v době založení Kyjeva jsme tu nebyli, či co? Jen jsem napsal, že Slované pocházejí z Kyjeva (tedy území, ktere nyní nazýváme okolí Kyjeva). A pokud si myslíte, že Češi nejsou Slováci a naopak, tak Váš názor respektuji a zároveň je mi z toho smutno.

aevul

S touhle pokřivenou logikou jsou Češi Habešané a Habešané Češi.

led

aevul, s tou pokrivenou logikou tentoraz s vami súhlasím.