Smackdown

Jsou lidé tak hloupí, jak se v popisu píše?

Od nového roku už nebude nikde 100% hypotéka,a tak lidé pospíchají do konce tohoto roku aby koupili výhodnou nemovitost (dům,byt)
jak budou jednat,až sem pustí uprchlíky a bude tady chaos jako v Německu?budou mít jistotu platit každý měsíc hypotéku? (hodně štěstí,a žádnej útěk do zahraničí)

Nejlepší odpověď
Drap

To že budou schopni splácet jím nic nezajistí ani v případě, že nepříjde žádný imigrant. Riziko je vždy.

Další odpovědi
Kepler

Já tedy mezi přílivem migrantů (jakkoliv k němu nedojde) a schopností splácet hypotéku žádnou souvislodt nevidím. Jediné, co by ji mohlo ohrozit, by byla ztráta zaměstnání. Myslíš, že pologramotní migranti nám budou brát pracovní místa?

Gestas

Hochu, byl jsi někdy poslední dobou v Německu?

ivzez

Mám dojem, že 100% hypotéku už nějakou dobu
nedává žádná banka → podle mne to není novinka.

Já bych to spíše než hloupostí nazvala optimismem.
Lidé, kteří se zajímají o hypotéku, věří (doufají), že příštích
x let neztratí práci, že vždycky budou mít z čeho splácet.

Imigranty bych do toho netahala, nemají s tím nic společného.

anonym

A co když přijde finanční krize a firmy,organizace začnou přijímat raději lacino migranty do fabrik?
Podle mě každý pátý člověk dělá někde ve fabrice, takže by se to týkalo hodně lidí.

Přišlo by o práci nebo by neměli z čeho platit hypotéku.

EKSOT123

V ČR je jedenáct uprchlíků, a proto chce Miloš zavřít hranice. To nepomůže, stejně odsud utečou.

Dochy

A v čem myslíš, že je 80% hypotéka lepší než 100%?
Nemít na splátky můžeš tak jako tak, dům/byt Ti vezmou tak jako tak, možná i pak Ti zbydou dluhy tak jako tak… Proč myslíš že je tohle umělé opatření užitečné? Jen člověk co už jednu hypotéku nebo podobný závazek má má ztíženou možnost si pořídit nové bydlení (ať už větší nebo jinde), protože prachy navíc zpravidla strká na umoření dluhu, tudíž nemá půlmilion v hotovosti na to aby na 80% hypotéku dosáhl. A to ještě potřebuje nějakou rezervu aby pak zaplatil daň z převodu nemovitosti (také novinka posledních let, dříve byla daň součástí kupní ceny a odváděl ji prodávající), nějakou rezervu na téměř jistou úpravu/rekonstrukci a ještě nějakou rezervu na neočekávané výdaje či další potíže…

Podle mně je tahle regulace naprosto kontraproduktivní a mnoho lidí bude používat nákladné a riskantní způsoby jak tohle vyřešit.

Kryšpín

Máme ve firmě staršího pána pracuje několik hodin týdně a ten má názor, komunisti zadrátovali hranice aby stádo podrželi, nýní je to hypotékou, za deset let možná později budou prý mít exekutoři a překupníci žně