krabičák88

Proc vetsina neuspesnych lidi jsou levicaci ?

Spousta punkacu a lidi co maji sotva zakladku rika, ze by nejradeji volili komunisty, ze pravice je zlo atd…

Co si o tom myslite ? Jsou levicaci prevazne nizsi, hloupejsi vrstva ? Nebo je to pouze ma (spatna) zkusenost ?

Nejlepší odpověď
Drap

Máš velmi zajímavé teorie. Musíš být velmi vzdělaný, když jsi sám došel k takovýmto závěrům.

Další odpovědi
dudu

Všechny levicové strany mají svůj cíl vyjádřen heslem: „Proletáři všech zemí, spojte se!“., takže odpověď dává tento popis významu uvedený ve wikipedii:
slovo proletariát pochází z latinského proles, potomstvo, a v antickém Římě označovalo nejnižší společenskou vrstvu lidí bez majetku a bez práv, která obci přispívala jen tím, že měla děti. Od 4. století, když Římská říše trpěla úbytkem obyvatelstva, dostávali rodiče alespoň tří dětí automaticky občanská práva.

jpau

Obecně, máš dvě skupiny levičáků:

  1. Levičáky z přesvědčení, vyznačují se tím že to nejsou idioti ale mají některé „konstanty“ svého uvažování nastavené trochu jinak než prvičáci. Je třeba říct, že levicový systém, resp. komunuismus je pro tyto, chápej jako velmi inteligentní, lidi vytvořený protože jinak nemůže fungovat (tzn. to je důvod proč nefunguje). Myšlenkově je to postavené tak, že pokud jsi ochotný udělat něco jen za to, že někdo udělá něco pro Tebe tak se oba budete mít stejně dobře. V praxi ti ale přijde levičák ze skupiny 2. a celá myšlenka se zhroutí…
  2. Pracovně bych to nazval jako „syndrom socialistického dělníka“ než jako levičáka. Nemusí se nutně jednat o hloupého člověka (i když většinou se jedná o hlupáky, stačí se občas podívat na demonstrující odboráře apod.) ale vždy se jedná o líného člověka, který cítí křivdu od společnosti, především od té úspěšné části (chápej jako pracující, vydělávající, lidé). Je to z toho důvodu, že v minulém režimu (ne)pracoval v Kolbence od 6:00 do 14:00 (tzn. 6–8:00 dospím, 9–10:00 svačina, 11–12:00 oběd, 13–14:00 už se nevyplatí nic dělat, viděl jsem to na vlastní oči) a nyní se svůj režim snaží přenést do obchodní společnosti, která vyžaduje od svých zaměstnanců výsledky aby přežila – z toho důvodu je dotyčný jedinec vykopnut na pracák a nahrazen cizincem. Namísto vlastní sebereflexe pak většinou:
  • čte novinky.cz
  • odmítá nabídky z úřadu práce (jsou to práce pod jeho úroveň)
  • pokud volí tak volí KSČM nebo ČSSD.

Toto je samozřejmě přenostné na lidi, které dáváš za příklad ve své otázce.

Odpověď je tedy jednoduchá (ale ne tak černobílá jak teď napíšu):
Teorie
Chytřejší jsou levičáci a pravičáci jsou idioti.

Praxe
Levičáci jsou vyžirky a pravičáci jsou lidé, kteří chtějí něco vydělat a normálně žít na vlastních nohou.

NikkiHeat

Jednoznačně je to tvá špatná zkušenost. Protože to obecně není pravda.....

balca

Otázka je položena celkem hloupě.
a popis ještě hloupěji,ale chápu co tím chceš říct,máš z části pravdu většina dělnické třídy volí komunisty,ale není to rozhodně pravidlem.. volí je i vzdělaní lidé.

pája139

Já mám tři kamarády leváky a všichni jsou jedni z nejlepších na naší škole.

Kelt

Napsal bych tady hodně k danému tématu, ale z formulace otázky a názorů se divím, proč někteří lidé spojují nespojitelné věci. Přesvědčení o společnosti, vzdělání, úspěch a pod. Edison chodil do školy jen tři měsíce.

petra15

Drap
on byl prece Pravicák88, co stále rád ukazoval, „jak vysoko dnes skákal jeho pes“…a ted Krabicák88, aby pusobil duveryhodne, dále asi „Popelnicák88“…nechá­me se prekvapit…:-)xD

petra15

pája139
pozor ! levák a levicák není to samé…levicák je totiz prolhaný lump ! a takovému nic never !

arygnoc

otvor si krabičku vína a prosím ťa, jedno nerob – nemysli!