hapiky

Jsou emoce klíčové, aby si člověk uvědomoval sám sebe?

Odpovědi
aliendrone

Nemyslím že jsou vůbec nutné, natož klíčové. Ale určitě jsou některé moc fajn – jako třeba pociťovat ten soucit (nebo co) při pohledu na Keplera smutně hledícího na dno prázdné láhve. Hlavně to s tím soucitem nepřehánět, ono už pár lidí se z takového soucitu udusilo smíchem. ;) :)

Kelt

Emoce nám o sobě mnoho napoví. Emoce je reakce na pocity. Je to přijímání informací a vyhodnocování podle své víry, názorů a zkušeností. Například informace, že moje mužstvo vyhrálo a já se budu radovat, nebo půjdu a budu všechno rozbíjet od radosti už mnohé napoví. Všichni prožíváme emoce a je důležité, které emoce prožíváme nejčastěji. Například deprese, euforie,nadšení a jiné to nás vlastně charakterizuje.