Plyšák

Jsou chytřejší psi, nebo kočky? A proč ?

Nejlepší odpověď
anonym

Co myslíš tím „chytřejší“? Je to jako srovnávat jablka s hruškami nebo slona
s opicemi.
Kočka by v přírodě přežila snadněji než pes. Je tedy chytřejší? Pes (některý) dovede „podlézat“ svému páníčkovi aby dosáhl svého, je tedy chytřejší on?
Člověk by neměl posuzovat chytrost, inteligenci a instinkty jednotlivých druhů zvířat podle svých měřítek, protože hodnotí vlastnosti, které se člověku hodí a často je využívá ke svému užitku (např.čich u psa a lovecké nadání…kočka je proto hloupá, že nic člověku nevyčenichá a neuloví?)

Doplňuji:
Vypadla mi ta kočičí chytrost (nadání) na chytání hlodavců. To ale umí i hodně plemen psů, tak mudruj!

Další odpovědi
cochee

To nikdo neví. Neexistují srovnatelné testy inteligence.

Konan-Pain

Nelze srovnávat dvě úplně jiná zvířata.
Ale když mám odpovědět na otázku, tak ani jedno. Obě jsou chytřejší na to, na co byla stvořena, ne na to, na co je chtějí lidé.
Doplňuji:
Morčata331: http://www.you­tube.com/watch?v=l4LoX­G6Ld20

marci1

Řekla bych, že psi jsou přece jen chytřejší ( nemám nic proti kočkám ). Psi nejsou samotáři, kočka ano. Pes se docela rychle naučí, že některé věci nemá dělat. Podrobnosti výzkumu vědců : viz zdroj.

Zdroj: http://tech.ih­ned.cz/c1-37491230-vedci-hledali-odpoved-na-otazku-jsou-psi-chytrejsi-nez-kocky

anonym

Na rozdíl od psa si kočky nenechají vnutit x věcí. Proto vypadají hloupější, ale neřekl bych.
Doplňuji:
Chovatelé koček jsou vzdělanější než pejskaři, tvrdí průzkum http://www.no­vinky.cz/koktej­l/191433-chovatele-kocek-jsou-vzdelanejsi-nez-pejskari-tvrdi-pruzkum.html 😁

briketka10

posuzuji podle ségřinýho psa
a mýho kocoura oba jsou na
tom s chytrostí stejně :D

iwrana

No,jestli právě proto nejsou kočičky chytřejší,že se naučí jenom to,co chtějí a ne to,co chce člověk.

Andre5000

Psi jsou závislí na svém páníčkovi, kočka nikoliv. Ono se říká – pes žije s člověk, kočka vedle člověka. Nebo jeden aforismus – když krmíte rok psa, pes řekne, je to Bůh, když krmíte rok kočku, kočka řekne, asi jsem Bůh. Pes člověka poslouchá i když se k němu nechová zrovna dobře, kočka člověka neposlouchá, a dělá si co chce. Těžko říci, kdo je chytřejší.

zjentek

zvířata disponují instinkty. Ty zase pramení při vjemu životního okolí. Díky nich mohou řekněme využívat námi pojmenované vlastnosti, jako je lest, cit, odvaha nebo třeba chytrost. Nepramení to tedy přímo z mysli či inteligence, nýbrž z jejich přirozenosti. Nelze odpovědět, jak si které zvíře, ve své přirozenosti, stojí na žebříčku chytrosti. Dá se z tohoto ale vyvodit, že domestikovaný pes bude více hloupý, jelikož musí být poslušný. Svými příkazy k poslušnosti potlačujeme jeho přirozenost, tudíž instinkty a v živočišné říši a v boji o přežití se tím dostává na hodně nízkou úroveň, takže to můžeš nahradit termínem „méně chytrý“.
Tohle už s dotazem nesouvisí, ale dá se říct, že jak to tak vypadá, tak chytrý pes se s námi moc bavit nebude. A odtud už je jen krůček k tomu, proč zvířata zdrhaj před člověkem a taky jak je to mezi lidmi, co je jejich přirozenost a kdo je ten chytřejší ,)

Morčata331

Pes protože se naučí více povelů
ale kočka se některý povel taky naučí

briketka10

Konan-Pain,
krásná a moc chytrá bengálka
kámoška má dvě, ale nejsou tak
vycvičený, i když jsou stejně hezký:)